Ferit İlsever: İç cepheyi kimler güçlendirecek?

“İç cephenin güçlendirilmesi" herkesin dilinde. Ama, ağırlıklı olarak CHP'lilerin... Bugün mevcut partilerle mi iç cepheyi kuracağız ve güçlendireceğiz? Yani;

 

PKK-HDP'yle ittifak kuran CHP yönetimiyle mi iç cepheyi kuracağız?

 

"HDP'ye bakanlık verelim" diyen CHP'yle mi iç cepheyi kuracağız?

 

"Irak'ın kuzeyine tosuncuklarınızı gönderin" diyen CHP'yle mi iç cepheyi kuracağız?

 

PKK'ya, FETÖ'ye özgürlük isteyen, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkan CHP-İP'yle mi iç cepheyi kuracağız?

 

"S-400'leri hangara tık" diyen CHP-İP'yle mi iç cepheyi kuracağız?

 

Biden'dan "özgürlük" dilenen bu partilerle mi iç cepheyi kuracağız? vb. vb.

 

Ülkemiz fiilen, Türkiye Cephesi ve Amerikancı Cephe olarak ikiye bölünmüş durumda. Türkiye Cephesi'ni Vatan Partisi - AKP - MHP, Amerikancı Cephe'yi ise, CHP-İP-SP-HDP-FETÖ ittifakı oluşturuyor. Amerikancı Cephe, bırakın iç cepheyi güçlendirmeyi, Gladyo'nun Türkiye'yi bölme planlarına hizmet ediyor. Yukarıdaki söylemler ve daha bir çoğu bu bölücülüğün itirafıdır.

 

İç cephe, bağımsız, özgür Türkiye hedefiyle, ABD Emperyalizmi'ne karşı mücadele etmek için bir zorunluluktur. Büyük önderimiz M. Kemal Atatürk de bu zorunluluğu Emperyalizmle mücadele koşullarında İstiklâl Savaşı'mızda vurguladı. Demek ki, "iç cephe" edebiyatından önceki zorunluluk, doğru strateji, emperyalizmle mücadele kararlılığıdır. 

 

Kemalist Devrim'i tamamlama hedefi, kararlılığı yoksa, "iç cephe", içi boş bir kavramdır. Daha önemlisi; bu partilerin Amerikancı Cephe misyonunu örtmeye hizmet eden bir palavradır. Gerçek iç cephe, bugün ancak Vatan Partisi'nin önderliğinde, Amerikancı Cephe'nin dağıtılıp, Türkiye Cephesi'nin güçlendirilmesiyle oluşturulabilir. Bunun için de en önemli aygıt, Milli Mutabakat Hükümeti veya Üreticilerin Milli Hükümeti'dir.