Kazakistan'a dayanışma mektubu

Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Abzal Saperbekuly’e dayanışma mektubu gönderdi

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Abzal Saperbekuly’e dayanışma mektubu gönderdi. Perinçek mektubunda, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek’in mektubu:

 

***

 

Sayın Abzal Saperbekuly Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi 

 

Vatan Partisi olarak; Kazakistan’ın istikrarını bozmaya, devlet egemenliğini ve otoritesini ortadan kaldırmaya yönelik kalkışmanın başarısızlığa uğratılmasını büyük bir sevinçle karşılıyor ve şahsınızda kardeş Kazakistan’ın devletini, ordusunu ve halkını kutluyoruz. 

 

Tek kutuplu dünya iddiaları çöken ABD emperyalizmi, ülkenize karşı sahneye koyduğu bu son girişimle Kazakistan üzerinden bütün Avrasya’yı hedef almaktadır. Yürütmekte olduğunuz büyük mücadele, yalnızca Kazakistan için değil, bütün Avrasya’nın barışı, refahı ve birliği açısından son derece değerlidir. Bu mücadelede Kazakistan yalnız değildir; Türkiye, Türk Devletleri Teşkilatı, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Rusya, Çin, İran, Suriye, Afganistan, Pakistan, Belarus, Güney Amerika ülkeleri ve Avrupa içinde ABD emperyalizmine karşı koyan güçler, özetle insanlığın yüzakını oluşturan büyük çoğunluğu, Kazakistan’la birlik ve dayanışma içindedir. 

 

Vatan Partisi, hem Türkiye’de hem de uluslararası düzlemde sahte bilgilerle Rusya karşıtlığı başta olmak üzere Avrasya ülkeleri arasında şüphe, karşıtlık ve çatışma yaratmayı amaçlayan siyaset ve propagandalara karşı kararlılıkla mücadele etmektedir ve etmeye devam edecektir. Aydınlık Gazetemizin sürecin en başından itibaren bu amaca yönelik olarak yapmış olduğu yayınları ekte bilgi ve görüşlerinize sunmaktayız. 

 

 

Değerli Büyükelçimiz, 

 

Bizler, tarihten gelen soydaşlık, dil ve gönül bağlarımızdan aldığımız güçle devletinizin ve halkınızın yanındayız. Bu mücadelenin ortak zaferimizle sonuçlanacağından eminiz. 

 

Yaşamını kaybeden güvenlik görevlilerimizin ve vatandaşlarımızın acısını paylaşır, baş sağlığı dileriz. 

 

Yürekten kardeşlik ve birlik duygularımızla, saygılarımızla.