Doğu Perinçek: Davutoğlu yine FETÖ yalanlarına sarıldı

Davutoğlu yine FETÖ’nün yalanlarına sarıldı, yine rezil oldu

Tarih:

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bir FETÖ imamının evine yapılan baskında ele geçen, hepsi devletin yasakladığı ve bulduğunda imha ettiği, FETÖ yayınevlerinden çıkmış dini içerikli kitapları “Emniyet Kuran’ı suç delili saydı” diye çarpıttı. FETÖ’cü internet sitelerinin servis ettiği bu propagandanın sözcülüğünü yapan Davutoğlu, FETÖ baskınına karşı çıkarken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i hedef aldı. Davutoğlu, "Bu zihniyet Perinçek'in bir yansıması" dedi. Perinçek'in buna yanıtı “Davutoğlu FETÖ’cüleri koruyacağım diye ne hallere düştü! Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i, FETÖ savunuculuğuna alet etmesi çok çirkin.” şeklinde oldu.

 

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında geçen 15 Haziran’da örgütün Mersin İl imamı olduğu tespit edilen C.S. yakalandı. C.S.’nin evine baskın düzenlendi. Polisler evde, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen imzalı saat, örgüt mensuplarına verilen “kıtmir” yazılı kolye, 51 yasaklı yayın kitap, dijital materyaller ve bir kısım notların yazıldığı not defterleri ele geçirdi. Evdeki kitapların hepsi, devletin 2016’da kapattığı, yayınlarını gördüğü yerde imha ettiği Define, Şahdamar, Nil gibi FETÖ yayınevlerine ait dini içerikli yasaklı kitaplardı. Ele geçen kitapların bazıları da Fethullah Gülen’in yazdığı kitaplardı.

 

 

İLK YALAN HABER FETÖ’CÜ HABER SİTELERİNDEN

 

Baskından bir gün sonra FETÖ’ye bağlı internet siteleri samanyoluhaber.com ve TR7/24.com, “Kuran ve hadis kitapları suç delili diye sergilendi” başlıklarıyla Yargıyı ve emniyet güçlerini hedef aldı, FETÖ propagandasını başlattı. Bundan bir gün sonra da HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu aynı FETÖ propagandasını Twitter’dan yükseltti.

 

 

DAVUTOĞLU’NDAN AYNI FETÖ SÖYLEMİ

 

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu da 23 Haziran 2020’de Sözcü TV’de yayınlanan röportajında FETÖ’cülerin yaptığı bu propagandayı seslendirdi. Ertesi gün de FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın programında aynı yalanları tekrarladı. Yapılan baskının bir FETÖ operasyonu olduğunu, dini içerikli yayınların kapatılan FETÖ yayınevlerine ait ve yasaklı olduğunu gizleyen Davutoğlu bir kez daha Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i hedef aldı: "Bahçeli mi bu devleti yönetiyor yoksa Perinçek mi? Geçen hafta polis bir operasyon yaptı, suç unsurları arasında Kur'an-ı Kerim tefsirleri var. Bu zihniyet Perinçek'in bir yansıması. Burada vesayet var.”

 

 

PERİNÇEK: “DAVUTOĞLU NE HALLERE DÜŞTÜ!”

 

Son dönemde sürekli CIA ve FETÖ ağzıyla benzer saldırılar yapan Davutoğlu’na, Doğu Perinçek’ten şu yanıt geldi: “FETÖ’cüleri korumak için çırpınan Davutoğlu ne hallere düştü! Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i, FETÖ savunuculuğuna alet ediyor. Bu çok çirkin. Davutoğlu, FETÖ’nün ürettiği yalanlara sarılıyor. Zavallı durumda. Türk yargısı ve Türk polisi Kuran’ı asla suç unsuru saymaz!”