"KDHC ve Türkiye cephe ortağıdır"

Parti heyetimiz Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü etkinliği için yola çıktı

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen, Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Hakkı Erman Ergincan ve Sözcü Gazetesi Muhabiri Yavuz Alatan’ının bulunduğu heyet KDHC’nin kuruluş yıl dönümü etkinliği için yola çıktı.

 

 

Vatan Partisi KDHC Kutlamaları İçin Yola Çıktı

 

Vatan Partisi’nin gençlik kolu Öncü Gençlik, Kore İşçi Partisi gençlik kolları Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği’nden KDHC’nin kuruluşunun 70. yıl dönümü kutlamaları sebebiyle davet almıştı. Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı’nın başkanlığında ki heyet, KDHC’ye yola çıkmadan önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde basın açıklaması düzenledi.

 

Heyet adına basın açıklamasını Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı olan Cem Dikmen yaptı. Dikmen, ” KDHC’nin kuruluşunun 70.yıl dönümü kutlamaları için Türkiye'den sadece partimize ve partimizin gençlik kolu Öncü Gençlik’e davet geldi. KDHC, partimizle yıllardır çok dostane ve köklü ilişkiler kuran bir devlettir. Genel Başkanımız Doğu Perinçek de Kore İşçi Partisi'nin Kurucu Genel Başkanı Kim İl Sung ile resmi bir görüşme gerçekleştirmiştir. Vatan Partisi, KDHC ve Türkiye Cumhuriyeti arasında ki ilk diplomatik ilişkilerin başlaması hususunda bir devlet görevi yapmıştır. Şimdi yeniden KDHC’ye gideceğiz. Türkiye’nin içinde bulunduğu vatan savaşı sürecini oradaki muhataplarımıza aktaracağız. Amerikan emperyalizmine karşı, ABD’nin saldırgan tavırlarına karşı KDHC’de, Türkiye’de büyük bir savaş vermektedir ve bu iki ülke cephe ortağıdır. Bunları oradaki muhataplarımıza aktaracağız ve hediyelerimizi takdim ettikten sonra ülkemize döneceğiz “ diyerek ziyaret sonrasında da bilgilerin paylaşılacağını duyurdu.

 

Heyetin başkanlığını yapacak Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı ise, “Bu ziyaretin bu süreçte olmasını biz çok önemsiyoruz ve anlamlı buluyoruz. Çünkü Amerikan emperyalizminin, Amerikan hegemonyasının ve Amerika’nın devletlerin üstlerine saldığı terör örgütlerinin ezildiği bir süreçteyiz. Sadece bölgemizde değil, tüm dünyada Amerika’nın sitemi çökmektedir. Bütün dünyada emperyalizme karşı kararlı ve tutarlı bir tavır gelişmektedir. KDHC’de bu cephenin en önünde yer alan ülkelerden biridir. Bu açıdan bu ziyaret çok anlamlıdır. Bizler de Kore İşçi Partisi’nin gençlik örgütü olan Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği ile temaslarda bulunacağız. Onlara Türkiye’yi ve Türkiye’nin mücadelesini anlatacağız. Onların mücadelesini dinleyeceğiz. Gençlik düzleminde de bu mücadeleyi yükseltmeyi hedefliyoruz.“ ifadeleriyle ziyaretin içeriğini aktardı.