Honaz seçimi koltuk kavgası mı? Yoksa çözüm için fırsat mı?

"Honaz üreticilerinin sorunlarını çözecek olan koltuk kavgası ya da koltukların değişmesi değil, çözümlerin, çarelerin değişmesidir"

Tarih:

Honaz seçimi kısıtlıların oy kullandığı gerekçesiyle YSK tarafından iptal edildi. 2 Haziranda tekrarlanacak seçimlerde, daha şimdiden iki yol, iki program birbirleriyle çekişiyor, çatışıyor. Bir tarafta seçmeni avlamak, 3-5 seçmeni daha kendi yanına çekebilmek için, akla bile gelmeyecek her türlü entrika, kirli vaatler, siyasi rüşvetler havada uçuşurken, Vatan Partisi bu seçimi Honaz üreticilerinin sorunlarının çözümü için bir fırsat olarak görüyor. 


Partimiz ve adayımız üyelerimiz ve Honazlı üreticiler ile yaptığı toplantılar sonucunda, Honaz seçimlerinde seçmenlere sunacağı çözüm önerilerini 2 maddeye indirmiştir. 


Birincisi: HDP hariç bütün siyasi partilerin, belediye başkanı ve meclis üyelerinin, sendikaların, derneklerin, odaların, kooperatiflerin, üretici birliklerinin, köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı HONAZ HALK ÇÖZÜM MECLİSİ’nin kurulması. 


İkincisi: Tüm tarım ve hayvan üreticilerinin girdiden pazarlamaya kadar bütün sorunlarının çözümünü amaçlayan, belediye öncülüğünde HONAZ ÜRETİCİ KOOPERATİFİ’nin kurulmasıdır. 


Vatan Partisi Honaz seçimlerinin yenilenmesini bir fırsat olarak değerlendirmekte, sorunların çözümüne Honazlı üreticilerin gözüyle bakmaktadır. 


Honaz üreticilerinin sorunlarını çözecek olan koltuk kavgası ya da koltukların değişmesi değil, çözümlerin, çarelerin değişmesidir.  


Honaz’ da seçimlere giren tüm siyasi partilerimizi ve adayları seçmen avlamak için entrikalara başvurmak yerine Honaz üreticilerinin sorunlarına eğilmeye ve çözüm üretmeye davet ediyoruz.