Hasan Korkmazcan: HDP dış güçtür!

Genel Başkan Yardımcımız Hasan Korkmazcan, HDP'ye kapatma davasını değerlendirdi

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve HDP Kapatılsın Platformu Başkanı Hasan Korkmazcan, HDP’nin düşman güce dönüştüğünü ve halkın beklentisinin terör örgütünün siyasi kanadı olan bu partinin temelli kapatılması olduğunu söyledi.

 

Eski Meclis Başkan Vekili, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve “HDP Kapatılsın Platformu” Başkanı Hasan Korkmazcan HDP’nin siyasi parti sayılamayacağını, düşman güce dönüştüğünü, halkın beklentisinin HDP’nin temelli kapatılması olduğunu bildirdi.

 

Hasan Korkmazcan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının HDP’nin kapatılmasına yönelik iddianamesini yeniden Anayasa Mahkemesine göndermesi ile ilgili olarak Aydınlık’a yaptığı değerlendirmede, davanın yeni bir aşamaya taşındığını belirtti. Anayasa Mahkemesi tarafından belirlenen bazı eksikliklerin karar gerekçeleri doğrultusunda giderildiğinin anlaşıldığını kaydeden Korkmazcan, “Süreç artık Anayasa Mahkemesi’nin üçte iki çoğunlukla alacağı kararla sonuçlanacaktır. Davanın HDP’nin temelli kapatılması ile sonuçlanacağı konusunda kamuoyunda adeta bir görüş birliği oluşmuştur. Bu son yıllarda çok az konuda ortaya çıkan bir durumdur. Başta PKK/HDP terörü yüzünden evlatlarını kaybeden, HDP kapısında evlat nöbeti tutan ve hala HDP bürolarının çocuklarını kaçırma tehdidi altında yaşayan aileler olmak üzere halkımız HDP’nin kapısına kilit vurulacağı günü sabırsızlıkla beklemektedir” dedi.

 

Birleşmiş Milletler ve Avrupa İnsan hakları Sözleşmeleri, dünyadaki bütün demokratik hukuk devletlerinin yasaları, Türkiye Cumhuriyeti anayasası ve Siyasi Partiler Kanunu hükümlerinin çok açık olduğunu vurgulayan Korkmazcan, “HDP gibi bir örgüt siyasi parti sayılamaz. HDP sadece teröre yardım ve yataklık eden bir örgüt değil, doğrudan terörist yetiştirilmek üzere eleman devşiren, eğiten, insan, çocuk, silah ve uyuşturucu kaçıran bir suç örgütüdür. HDP’nin üyeleri, ele geçirdiği veya içine sızdığı kurumlarla terör eylemlerinin odağı olmuştur. Bununla ilgili yüzlerce yargı kararı bulunmaktadır. Üstelik HDP’nin bütün karar görevlendirme ve seçme mekanizmalarının tamamen PKK terör örgütü emrinde bir alt birim olarak işlediği de binlerce itirafla açığa çıkmıştır” diye konuştu.

 

 

ABD'NİN SALDIRILARI


Demokrasi, hak, hukuk, ülke güvenliği ve millet bütünlüğünden yana olanların ortadaki kanıtların HDP’yi kapatacağının farkında olduklarını ifade eden Korkmazcan şu görüşleri dile getirdi:

 

“Milli iradenin terör ipoteğinden bir an önce kurtulmasını, Gazi Meclisin terörist kışkırtmalardan ve terör propagandasından arındırılmasını, siyasetin 5. Kol faaliyetlerine zemin olmaktan çıkarılmasını halkımız beklemektedir. ABD’nin ülkemize ve bölgemize yönelik saldırılarında asimetrik savaşın artık açık çatışmaya dönmüş olması HDP/PKK’yı ayrıca bekamız ve ülke çıkarlarımız için düşman bir dış güce dönüştürmüştür. PKK/HDP emperyalistlerin bütçe kaynaklarından beslenmekte ve onların komşu ülkelerde yürüttükleri petrol hırsızlığında ödenekli bekçi olarak kullanılmaktadır.”

 

 

5. KOL UYARISI


HDP ve onun siyasi sözcülüğünü üstlenenlerin de artık kapatmanın kaçınılmaz olduğunu gördüğünü belirten Korkmazcan şunları söyledi: “Onun için kamuoyunda HDP’nin temelli kapatılması dışında bir sonuç beklenmemektedir. Bu sebeple ABD güdümlü çevreler HDP’nin sözcülüğüne soyunmuşlardır. ‘HDP seçmeni’ söylemiyle, ‘HDP seçime ayrı katılsın’ formülü ile bölücü psikolojik savaşın yeni formatında verilen görevleri yerine getirmektedirler. Bazıları da sadece hazine yardımının kesilmesi ile davanın sonuçlanmasını önererek PKK/HDP’yi kurtarma çabasına girmişlerdir. Kanıtlar ortadayken bu tür telkinler yüce mahkemeyi hukuk dışına yönlendirme anlamı taşımaktadır. Bu 5. Kol eylemlerine katılanlardan bazıları kışkırtıcılık dozunu artırmışlardır. HDP’nin kapatılmasıyla yerine getirilecek hukuk devleti ilkelerini anayasal düzeni ve kanunları savunanlara düşmanca saldırmaktadırlar. Terörizm görevlerinin bu yeni uygulamaları ve uygulayıcıları karşısında güvenlik birimleri ve savcılarımızı uyarıyoruz.”