Doğu Perinçek: Kemalist Devrimi emekçilerin katılımıyla zafere ulaştıracağız

Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek TV 100 kanalında Bahar Feyzan'ın sunduğu Karşı Mahalle programına konuk oldu

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in konuşmasından satır başları:

 

"1 Mayıs yas günü olarak anmak çok yanlış. 1 Mayısların zamanı geldi, yeni bir dünya kuruluyor, 1 mayıs yas değil mücadele günü.

 

 

ÜRETİCİLERİN ZAMANI GELİYOR


Atlantik sistemi içerisinde Türkiye'nin yaşadığı ilişkilerin ömrü doldu. Üreticilerin zamanı geliyor, Atatürk devrimini tamamlayacak emekçilerin, üreticilerin katılımıyla yeni bir Türkiye'nin kuruluş ufkunun önündeyiz. 1 Mayıs dediğimiz zaman önümüzdeki görevlere hazır olmamız lazım. Bugün Türkiye ABD ile silahla savaşan iki ülkeden biri.

 

1 Mayıs'ta emekçilerin önüne programlar, hedefler kurulur.1977 1 Mayıs'ında vatandaşlarımızı şehit eden Gladyo 15-16 Temmuz akşamı ezildi. Türkiye Gladyo'dan kurtuldu."

 

Vatan Partisi Genel Başkanı AK Parti'nin kongreler yapmasını yanlış buluyorum. Biz iktidarda olsaydık, pandemi koşullarında hiçbir toplantıya izin vermezdik.

 

Koronavirüs bir savaştır. Bu savaş disiplinle aşılır. AK Parti kongre yapmayacak. Vatan Partisi kongre yapmayacak. Biz kongremizi Sonbahar'a erteledik. Koronavirüsün bulaşmasına yönelik her türlü uygulama doğru.

 

Çin böyle sıkı tedbir aldığı için bu savaşı kazandı. İnsana değer veren hükümetler böyle yapar. Gerekli önlemleri almamanın faturası çok ağır. Türkiye'de insanlar alkol tüketebiliyor. Alkole karşı dinsel nedenlerle karşı olan olabilir ama alkole karşı Türkiye'de bir uygulama görmüyorum. Türkiye bağnazlıkları, yobazlıkları aştı. Toplum bunu aştı. Türkiye'de yaşam tarzına müdahale yok.

 

 

PANDEMİ SÜRECİNDE KAYNAK YÖNETİMİ


Pandemi sürecinde Türkiye'nin kaynak yönetimini eleştirdi. Perinçek kaynak yönetiminin .

 

Gıda güvenliği

Güvenliğin güvenliği

Sağlığın güvenliği.

Eğitimin güvenliği

 

önceliklerine göre yapılması gerektirdiğini söyledi. Perinçek sağlık için kullanılan kaynakların aşıya odaklı şekilde yönetilmesi gerektiğini söyledi. Vatan Partisi Genel Başkanı gıda güvenliği için çiftçilere uygulanan banka, haciz, faiz terörünün sona erdirilmesi gerektiğini belirtti. Perinçek "Çiftçilerin borçlarının faizleri silinmeli" dedi.