Doğu Perinçek apartman görevlileriyle buluştu

"Rutubete değil hükümete layıksınız"

Tarih:

Beylikdüzü İlçe Başkanlığımızın düzenlediği kahvaltıda konuşan Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek, ülkemizin karşısındaki zorluklar karşısında karamsar olmadıklarını belirtti ve karar verici olmak için halkı siyasete katılmaya çağırdı.

 

Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek, Beylikdüzü İlçe Başkanlığımızın düzenlediği “Büyük Beylikdüzü Buluşma kahvaltısında” vatandaşlarla buluştu. Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevinde dün düzenlenen kahvaltıda Dr. Doğu Perinçek, ülkemizin önündeki ekonomik ve askeri zorluklara dikkat çekti.


Davul zurna eşliğinde karşılanan Perinçek, büyük çoğunluğu kadın olan katılımcılara hitap etti. Zorluklara karşısında karamsar olunmaması gerektiğini belirten Perinçek, zorlukların olduğu yerde Vatan Partisi’nin olduğunu söyledi. Perinçek, vatandaşlara “Biz apartman görevlisiyiz, biz işçiyiz, bize bu düzende verilen görev bodrumlarda oturmaktır, bu düzende bizim talihimize su baskınlar ve rutubet düşer. Bu düzende bizim talihimize yük taşımak düşer” gibi düşüncelerin bırakılması gerektiğini belirti. Düzeni değiştirmek için herkesi Vatan Partisi’ne davet etti.

 

 

ZORLUKLAR BİZDEN KORKSUN

 

Perinçek, Türkiye’nin önündeki zorlukları nasıl aşacağını şu ifadelerle anlattı: “Burada Türkiye’mizin sorunlarını çözecek insanla var. Ben sizleri o makamda o duruşta görüyorum. Türkiye’mizin sorunlarını çözeceğiz. Zor bir döneme giriyoruz. Önümüzde çok zor bir dönem var. Zaten bunu günlük hayatımızda çarşıya, pazarda, maaşlarınızı aldığınız zaman görüyoruz. Coğrafyamıza bakıyoruz Türkiye’mize uzatılan namlulara bakıyoruz. Bir de bu zorluklar var. Hem ekonomik zorluklar hem de Türkiye’mizin güvenliği ile ilgili zorluklar var. Ama Vatan Partisi de var. Onun için zorluklardan korkmuyoruz. Zorluklar bizden korksun, zorluklar Türk Milletinden korksun, Vatan Partisi’nden korksun. Zorluklarda biz yalnız zorluğu, yoksullukta yalnız yoksulluğu görmüyoruz. Bu düz olarak bakan sıradan bakışlarla görülebilir. Biz bilimsel, tarihsel olarak baktığımızda zorluklardan büyük çözümlerle çıkışı görüyoruz. Türkiye bu zorluklardan büyük çözümlerle, devrimci çözümlerle çıkacak. Onun için televizyonlarda devamlı karamsar söylemlere bakmayalım. Tarihimize baktığımız zaman Türk Milleti zorluklardan kayaları yararak çıkmış. Şimdi önümüzde yine o büyük çözüm var.

KADIN-ERKEK OMUZ OMUZA
ÇIKACAĞIZ

 

“Türkiye’nin geleceğine yöne verecek insanlar olarak görevimiz önümüzdeki görevin zorluklarına hazır olmak, yük taşımak ve sorumluluk üstlenmek. Bu toplantıda beni çok mutlu eden bir görüntü var. O da hanım arkadaşlarımızı yoğun olarak katılması. Beni çok sevindirdi. Çünkü önümüzdeki zorluklardan biz Türk Milleti olarak kadınıyla erkeğiyle omuz omuza çıkacağız. O yüzden toplantımıza katılan kadın arkadaşlarımızı ayrıca selamlıyorum.”

 


SİYASETE GİRMEKTEN
KORKMAYALIM

 

Doğu Perinçek, vatandaşları siyasete gitmekten korkmamaya, karar verici olmaya çağırdı: “Bir yıl sonra haziran ayında seçim var. Siyasetin dışında durmayalım, siyasete girmekten korkmayalım. Eğer biz sıcak para komisyoncularına, rantçılara, faizcilere, tefecilere, Amerika ve Avrupa işbirlikçilerine bırakırsak hep yakınırız. Onun için siyasete gireceğiz. Siyasi olacağız. Çünkü kararlar en sonunda siyasi mevzilerden veriliyor. Meclislerde kararlar alınıyor. ‘Onun için biz apartman görevlisiyiz, biz işçiyiz, bize bu düzende verilen görev bodrumlarda oturmaktır, bu düzende bizim talihimize su baskınlar ve rutubet düşer, bu düzende bizim talihimize yük taşımak düşer.’ Bunların hepsine hep birlikte hayır diyeceğiz. Bu düzeni değiştireceğiz.”

 


TÜRK MİLLETİ ATATÜRK
GİBİ ÇÖZÜMLER ARIYOR


“Biz Vatan Partisi olarak Türkiye’nin her yerinde Üretim Devrimi Kurultayları yapıyoruz. Bu kurultaylardan yükselen birinci ses “Bu sistem bitmiştir. Bu böyle gitmez” olmaktadır. Bu millet çocuğuna harçlık verdiği zaman böyle gitmez diyor. Toplumun büyük kesiminin emekçisinin, halkının kenara itildiği ve Türkiye’nin kaynaklarının çok dar bir zümre tarafından sıcak para komisyoncuları denen sitemin tepesindeki bu insanlar tarafından paylaşıldığı düzenin sonuna geldik.

HİÇBİRİ YÜZDE 50

 

“Bu düzen yürümeyecek. Anketler de bunu söylüyor. Anketlerde bunların hiçbirine oy vermeyeceğim diyenlerin sayısı yüzde 50’yi geçemeye başladı. Demek ki Türk milleti sistemin dışında çözümler arıyor. Atatürk gibi çözümler arıyor. Onun için umutsuzlukları bırakalım ve siyaset alanına girelim. Bağımsızlık ve Üretim Devrimi Türkiye’nin önündeki programdır.”

 
 

YİYİCİLİĞE, ŞAŞAYA,
SADAKA EKONOMİSİNE SON

 

Vatan Partisi iktidarında siyasilerinde halkın sorunlarını yaşayacağını, şaşaaya son verileceğini Perinçek şu ifadelerle kaydetti: “Şaşa dönemine, yiyiciliğe, devlet adamlarını lük içinde yaşamasına son vereceğiz. Devleti yönetenler saraylarda yaşamayacak. Devleti yönetenler sizler gibi aynı kaderi paylaşacak. Aynı sorunlarla karşı karşıya gelecek. Bu milletin yakası bir araya gelmiyorsa yönetenlerin de gelemeyecek. Ne zaman bu ülkenin sorunları Üretim Devrimi ile çözülür ve adil bir şekilde paylaşılır, o zaman devleti yönetenler buradan pay alır. Onun için programımız şöyle. Tasarruf yapacağız. Tasarrufla kaynaklarımız yatırıma yönlendireceğiz. Bizim Türk Milletine birinci vaadimiz herkese iştir. Kimse işsiz kalmayacak. Sadaka ekonomisine son vereceğiz. Herkes alın teriyle bu milletin geleceğine ortak olacak. Hepimiz üreteceğiz ve adil bir şekilde paylaşacağız.”

 


BU DÜZENİ DEĞiŞTİRECEĞİZ

 

“Ülkemizde her türlü ayrımcılığa son vereceğiz. Öyle apartmanların bodrumları ve katları diye bir ayrım toplumsal hayatta yok. Herkes kaynakları, refahı, mutluluğu, acıları hep birlikte omuzladığımız bir düzen kuracağız. Yoksa dar bir kesimin kaynaklarımızı yukarıda paylaşacak ve aşağıda biz bodrumlarda kalacağız. Bu düzeni reddediyoruz. Bu düzeni kesinlikle değiştireceğimize yemin ediyoruz ve söz veriyoruz. Hep hükümetlerden bir şey dilenmek yok, karar makamlarında olmak var. Türkiye halkı emekçisi, işçisi, çiftçisiyle, aydını öğretmeniyle karar makamında olmak durumundadır. Zorluklar Kurtuluş Savaşı’nda o Anadolu’nun yoksul köylüsü ve alt katta kalanlarıyla bağımsızlığa kavuştuk. Onun için o altta kalanları ayağa kaldıracağımız ve Türkiye’nin karar mercilerine getireceğimiz bir programı sizin önünüze koyuyoruz. Sizin onayınıza sunuyoruz. Sizi ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Bir şeyler dilenmekten vazgeçmeye ve örgütlü olup, siyaset meydanlarına girmeye davet ediyoruz.”

YENİ ÜYELERE ROZETLERİ TAKILDI


Kahvaltı sonrası eski Sadet Partisi üyeleri ve belediye işçileri Vatan Partisi saflarına katıldı. Üyelere rozetlerini Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek taktı. Yeni üyelerle kısa sohbetler de eden Perinçek vatandaşları Vatan Partisi’nde zorlukları göğüslemeye çağırdı.

 

 

DERNEKLER VE İLÇE ÖNDERLERİNDEN KATILIM


Beylikdüzü İlçe Başkanlığının düzenlediği kahvaltı organizasyonuna; Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Vatan Partisi Genel Saymanı Yıldırım Gençer, Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen, Vatan Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Barbaros Bacelioğlu, Beylikdüzü Kurucu, Vatan Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı Cankut Aydoğdu, İlk Belediye Başkanı-Arev Vakfı Başkanı Vehbi Orakçı, Beylikdüzü Apartman Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Uzun ve Yardımcısı Mehmet Karadana, Şehit Aileleri Derneği Yöneticisi Haktan Gül, Beykomder Başkan Yardımcısı Erdal Düzgün, Balkan Türkleri Federasyonu Başkanı Cevat Yılmaz, Avander Avcılar Başkanı Ahmet Vardar, Bitlis Sason Muş Dernekleri Federasyonu Başkanı Medeni Çelik ve çok sayıda Beylikdüzü’nde yaşayan vatandaşlar katıldı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, toplantı sonunda dernek ve halk önderleriyle toplantı yaptı. Toplantıda ilçenin sorunları ve güncel siyasi meseleler konuşuldu.

 
 

VATAN PARTİSİ HEYETİ, RUSYA VE SURİYE'YE

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Türkiye’ye yönelen tehditleri saptayarak, komşu ülkelerle diyalog kurulması gerektiğini anlattı ve partisinin yapacağı Suriye, Rusya, İran temaslarına değindi: Türkiye, Atlantik merkezli tehditleri göğüsleyecek, onlara meydan vermeyecek. Mehmetçiğimiz terörün sonunu getirecek. Ayrıca yurtdışındaki terörü Irak’la, Suriye’yle, İran’la ve Asya ülkeleriyle anlaşarak bitirecek. Vatan Partisi olarak Suriye Devleti tarafından davet ediliyoruz. Önümüzdeki günlerde Suriye’yi Türkiye’nin devlet adamları ile ziyaret edeceğiz. 28 Temmuz’da Vatan Partisi heyeti Ethem Sancak başkanlığında Rusya’ya gidiyor. Rusya ile de bu konuları konuşacağız. İran’la da bu konuşacağız. Neden komşularımızla özel olarak konuşuyoruz. Çünkü NATO’da mazot yok. NATO’da doğalgaz yok. NATO’da ekonomik güvenlik yok. NATO bizi tehdit ediyor ama komşularımız Irak, İran, Rusya’da mazot, doğalgaz var. Demek ki ekonomi siyasetlerimizle dış siyasetlerimiz iç içe geçtiği bir noktaya geldik. Önümüzde bir Üretim Devrimi var. Kaynaklarımızı üretime yönelteceğiz. Ülkenin başına geçeğiz. Apartman yöneticileri olarak, sporcular olarak, Balkanlılar olarak, emekçiler olarak Türkiye’nin başına geçeğiz ve oradan Türkiye’nin önündeki programı hep beraber belirleyeceğiz. Türkiye’nin kaymağını yiyenlere izin vermeyeceğiz. Vatan Partisi de bu konuda sizleri örgütlü olmaya çağırıyorum.”