Doğu Perinçek: İsrail saldırganlığına karşı en önemli ülke Türkiye

Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek, CNN Türk'te Göksu Öngören Özgür'ün sunduğu Ne Oluyor? programının canlı yayın konuğu oldu

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, CNN Türk'te Göksu Öngören Özgür'ün sunduğu Ne Oluyor? programının konuğu oldu. Global Firepower internet sitesi, Ortadoğu'yu mercek altına alan raporunda Türk Silahı Kuvvetleri’ni (TSK) Orta Doğu’nun en güçlü ordusu olarak listenin en başına oturtmuştu. Global Firepower internet sitesinin yayımladığı rapor hakkında fikri sorulan Doğu Perinçek, “Savaşlarda tayin edici olan insandır, silahlar değildir. Sonuç itibariyle o silahları da askerler, insanlar kullanmaktadır. TSK dünyada sayılı ordulardan biri. Kuşaktan kuşağa Türk milletinin aktardığı bir askerlik ruhu var. Bu milattan önce olan atlı çoban kültüründen geliyor. Çetin zorluklara karşı mücadele eden, yılmayan bir insan karakteri. Çin kaynakları da zaten Hunlardan, ‘gökten gelen gururlu adamlar’ diye bahsediyor.” şeklinde

'İSRAİL SALDIRGANLIĞINA KARŞI EN ÖNEMLİ ÜLKE TÜRKİYE'


Türkiye’nin Orta Doğu’da değiştiren bir güç olup olmadığı yönündeki soruya ise Perinçek, “Türkiye Ortadoğu’da değiştirenden çok, kendi egemenliğini, milli bağımsızlığını savunan ve kendi üretim devrimini TSK ile güvence altına alan bir ülke. O bakımdan Orta Doğu’da müdahale eden bir ülke olarak görülmez. Ancak şimdi içine girdiğimiz süreçte İsrail’in saldırganlığına karşı en önemli ülke Türkiye… “ yanıtını verdi.

 

İsrail’in son dönemde Filistin’e yönelik terör saldırıları hakkında da konuşan Perinçek, Türkiye’nin İsrail ve ABD saldırganlığına karşı üç cephede mücadele ettiğini söyledi.

 

“Doğu Akdeniz’de, terörle mücadelede ve Filistin’de İsrail saldırganlığına karşı Türkiye mücadele ediyor” diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “O bakımdan Türkiye, güçlü ordusu ve insan yetenekleriyle Orta Doğu’yu bu ABD-İsrail saldırganlığına karşı birleştirebilecek yeteneğe sahip. Türkiye, ABD ve İsrail’in önünü kesen ittifakları oluşturur ve bölgedeki diğer devletleri etkileyerek ABD hegemonyasına karşı mazlum ulusların öncülüğünü yapar.” ifadelerini kullandı.

 


'ARAP ÜLKELERİNİ KÖTÜLEMEK PSİKOLOJİK HAREKATTIR'


Perinçek sözlerine şu şekilde devam etti:

 

İsrail’in beyni MOSSAD 5-6 ay önce “bizim baş düşmanımız Türkiye’dir” dedi. Türki birinci tehlike olarak ilan edildi. Niçin? Çünkü Türkiye ikinci İsrail planını bozuyor. Bizim komşularımızı seçme şansımız yok. Ama tehdidi belirleme aklımız olmak zorunda. Tehdit nereden geliyor? İsrail’den ve Atlantik sisteminden geliyor. Yunanistan’dan başlayarak Dedeağaç, Kavala ve aşağıda Girit bütün ABD namluları Türkiye’ye dönmüş. Bizde akıl varsa komşularımızı görürüz. Sizin güney komşularınız kimdir? Arap ülkeleridir. Devamlı olarak Arap ülkelerini kötülemek, psikolojik harekattır. Bu ABD ve İsrail borazanlarının Türkiye’yi yalnızlaştırmak için yaptığı bir harekat.

 


'KIRIM ÜZERİNDEN TÜRKİYE İLE RUSYA'YI KARŞI KARŞIYA GETİRMEK ABD GÖREVİDİR'


Biz Gürcistan ile beraber Ukrayna ile beraber olmak istiyoruz ama burada mesele ABD’ye teslim olmak. Bugün Rusya ile beraber sorunlarımızı çözüyoruz. Irak’taki referandumda Rusya ve bölge ülkeleriyle beraber olduk ve planı bozduk. İkinci olarak Karabağ’da yine bir planı daha bozduk. Siz ABD tehdidi altındasınız ve Rusya düşmanlığı yapacaksınız. Bu bir görev. Suriye’ye, İran’a, Rusya’ya ve Arap ülkelerine düşmanlık ABD’nin verdiği bir görevdir. Türkiye’yi teslim almayı sağlamak ve Yunanistan ile beraber Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin mavi vatanını işgal etmek için verilmiş bir görevdir.

 

Türkiye, ABD tehdidine karşı Rusya ile beraber olmak zorunda ki zaten beraber olmuş. Bizim birinci ya da ikinci ticaret ortağımız. Ukrayna ve Yunanistan piyon ülkelerdir. O yüzden Kırım vs. 500-600 yıl önceki olayları karıştırıp Türkiye’yi ve Rusya’yı karşı karşıya getirmek ABD görevidir.
 

 

ÜÇ AYAKLI EYLEM PLANI


Biz Vatan Partisi olarak üç ayaklı bir eylem planı hazırladık. Birincisi, Filistin’deki İsrail’e karşı tavır. Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve özgür bir Filistin devleti kurulacaktır.

 

İkincisi İsrail’in “Kürdistan” adı altında sözüm ona bir ikinci İsrail planını önlemek.

 

Üçüncüsü Doğu Akdeniz’de ABD ve Yunanistan’ın bize karşı yaptıkları intikam tatbikatları var. Bu koşullarda Rusya düşmanlığı nedir, o namluların yanında yer almaktır. Dolayısıyla Türkiye burada da mavi vatanının güvenliğini sağlamalı.

 

Vatan Partisi şunu öneriyor, Türkiye bölgede çok önemli olanağa sahip. En başta Suriye’den başlayacak. Bizi üç cephede de Suriye ile ortaklığımız var. Golan tepeleri, ABD’nin Suriye’yi bölmesi ve üçüncüsü Doğu Akdeniz’de Suriye bizim kıyıdaşımız. Onun için Suriye’den başlayarak mağrip ülkeleri, Irak, Lübnan vs. bütün bu ülkeleri bir konferansa Türkiye çağırır ve bu üç alanda bir eylem planı koyar.

 

Üç saldırgan İsrail var. Filistin’deki saldırgan İsrail, Kürdistan kurmak isteyen saldırgan İsrail ve Doğu Akdeniz’deki saldırgan İsrail.

 

Eğer bu eylem planı uygulanmazsa bu bizim açımızdan çok büyük tehditlere yok açar. 

 

 

İSRAİL'E DESTEK VEREN İNCİRLİK VE KÜRECİK DERHAL TSK'NIN KONTROLÜNE VERİLMELİ'


Kürecik ve İncirlik muhafaza edilirken Filistin dostu olunmaz. Bu üsler TSK'nın kontrolüne verilmediği sürece Filistin konusunda inandırıcı olmak mümkün değil.

 

Vatan Partisi olarak hükümetten talep ediyoruz, İncirlik ve Kürecik üssü Türkiye'nin egemenlik alanı içerisinde İsrail'e destek olabilecek bir yapı olarak devam edemez. Eğer Türkiye, bölgede etkin ve önder bir rol oynamak istiyorsa derhal İncirlik ve Kürecik TSK'nın kontrolüne verilmeli. ABD askeri uzmanlarına ise Türkiye'yi terk etmeleri için süre verilmeli. Türkiye bunu yaptığı zaman efsane olur, destan olur.