Çiftçiler Vatan Partisi'nden çözüm istedi

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen çiftçiler Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i ziyaret etti

Tarih:

Tarım Kredi Mağdurları Platformu Başkanı Ömer Sarı ile birlikte Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen çiftçiler Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i ziyaret etti. Çiftçiler görüşmede sorunlarını dile getirdi ve çözüm için Vatan Partisi Genel Başkanı’na talepte bulundular.

 

 

ÇİFTÇİLER ÜRÜN EKEMEME TEHDİDİYLE KARŞI KARŞIYA


Doğu Perinçek ile yaptıkları görüşmede çiftçiler, üretmek için; Tarım Kredi borçlarının faizlerinin silinmesi, borçların 5 taksite bölünmesi ve borçların 1 yıl ertelenmesi gerektiğini dile getirdiler. Taleplerinin karşılık bulmaması sonunda önümüzdeki yıl ürün ekememe tehdidiyle karşı karşıya olduklarını vurguladılar.

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ise, Üretim Devrim Kurultayları düzenleyerek bütün Türkiye’yi dolaştıklarını ve çiftçinin sorunlarını dinlediklerini, sorunlara çözüm ürettiklerini dile getirdi. 

 

 

“TÜRKİYE’NİN KAYNAKLARINI FAİZCİYE KAPTIRMAYACAĞIZ”


Perinçek, faize giden kaynakların üretime yönlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bütün Türkiye faizci çalışıyor. Türkiye’nin kaynaklarını faizciye kaptırmayacağız. Üretime yönlendireceğiz. Türkiye ekonomisinin temel meselesi bu kadar basit. Bizim çıkarımız sizle beraber. Türkiye’yi faizciler yönetiyor. Faizciden yana olanlar yönetiyor. Bu ekonomi modeli yani dışardan borç getirip Türkiye’yi soyma olayı 1980’de geldi. Bu sistemin değişmesi lazım.” dedi.

“ÇİFTÇİNİN DERDİNE DERMAN OLUNMAZSA TÜRKİYE EKONOMİSİ BATAR”


Kaynakların üretime ayrılmasının zorunluluk olduğuna dikkat çeken Perinçek, “Bu çiftçinin sorunu değil Türkiye’nin sorunudur. Türkiye bunu yapmak zorunda yoksa gıda güvenliği tehdit altında. Bu sene çiftçinin derdine derman olunmazsa Türkiye ekonomisi batar. Biz gittiğimiz her yerde bu durumu çok iyi anlatıyoruz anlatmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

“ÜRETENLERİN HÜKÜMETİNİ KURACAĞIZ”


Çiftçilerin sorunlarını dinleyen Perinçek, “Vatan Partisi’nin her zaman üretenden yana olduğunu ve çözümün Vatan Partisi’nde olduğunu dile getirdi. Perinçek, “ Geçici çözümlerle sorunlar kökten çözülemez o yüzden üretenlerin hükümetini kuracağız. Köklü çözüm önümüzde. Türkiye’nin çiftçisi, emekçisi var. Faizcilerin, borsa vurguncularının hükümeti değil üretenin hükümetini kuracağız.” diye konuştu.