Burdur halkına müjde: Otogaz bedeli geri alınacak

MYK üyemiz Osman Erbil, Burdur Belediyesi’nin otogaz satışında usulsüz aldığı bedele ilişkin yurttaşların lehine bir gelişme yaşandığını duyurdu

Tarih:

Vatan Partisi MYK üyesi Osman Erbil, Burdur Belediyesi’nin otogaz satışında usulsüz aldığı bedele ilişkin yurttaşların lehine bir gelişme yaşandığını duyurdu. Buna göre zarara uğrayan her yurttaş, 2018 yılı içinde aldıkları otogaz için fazladan ödedikleri bedeli kuruşu kuruşuna geri alabilecek. Bunun için fiş veya kredi kartı dökümleri ile Tüketici Hakem Heyetine başvurulması gerekiyor.

 

Burdur Belediyesi’nin iştirakleri olan “BAHTAŞ” ve “BİMTAŞ” ile toplamda 10 şirketin kartel oluşturarak otogazı halka litrede ortalama 65 kuruş fazla sattığı ortaya çıkmış, belediye Rekabet Kurumu tarafından cezalandırılmıştı. Konuyu kamuoyuna açıklayan, Burdurlu Vatan Partisi MYK üyesi Osman Erbil, vatandaşlara müjde verdi. Erbil, CİMER’e yapılan başvuru sonucunda Rekabet Kurumu’nun “Vatandaşlar otogaz alımında uğradıkları zararın bedelini geri alabilirler” yanıtını duyurdu. Buna göre, Burdurlular 2018 yılında, belediyenin iştiraklerinin de olduğu 10 şirketten herhangi birinden aldığı otogaz için fazladan ödediği bedeli geri alabilecek.

FAİZİYLE GERİ ALINACAK


Erbil, şunları söyledi: “Burdur Belediyesi tarafından soyulan halkımızın mağduriyeti artık sona eriyor. Otogaz satın alan her vatandaşımız, perakende satış fişleri veya kredi kartı dökümleri ile Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurabilecek. Bu başvuruyla, yüzde 17 oranında pahalı otogaz alan vatandaşlarımız uğradıkları zararın bedelini faiziyle birlikte geri alacak.”

DİĞER ŞİRKETLER 3 KAT TAZMİNAT KAZANACAK


Osman Erbil ayrıca diğer otogaz şirketlerinin de uğradıkları zararın karşılanacağını açıkladı: “Yalnızca vatandaşlarımız değil, Burdur’daki diğer otogaz şirketleri de kartel oluşturanlar karşısında ciddi bir zarara uğradı. Onlar da mahkemeye başvurarak, kartel oluşturanların elde ettikleri kârların 3 katı oranında tazminat elde edebilecekler.”

 

Erbil, CHP’li Burdur Belediyesi’nin skandalı karşısında CHP Genel Merkezi'nin sessizliğini sürdürdüğünü belirtti. Erbil, “Vatan Partisi, halkı soyanlara karşı her zaman olduğu gibi mücadelesini sürdürmekte ve vatandaşlarımızın hakkını korumaktadır” ifadelerini kullandı.