Doğu Perinçek, terör saldırısının gerçekleştiği yerde konuştu

“Türk bayrağının olduğu yerde terörün yeri ya mezardır ya hapishanedir”

Tarih:

1/2
2/2

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Taksim’de terör saldırısının gerçekleştiği yerde açıklama yaptı.


Perinçek, “Türk Bayrağı’nın olduğu yerde terörün yeri ya mezardır ya hapishanedir.” dedi.


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in beraberinde, Partinin lider kadrolarından Ethem Sancak, İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen ve partililer yer aldı.


Taksim’de terör saldırısının gerçekleştiği yere karanfil bırakan Perinçek, “Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. “ dedi.


Perinçek’in açıklaması şu şekilde:

 

 

“ABD BÜTÜN TERÖRİSTLERİN AĞASIDIR”


“İçişleri Bakanlığımız ve Türk Polisimiz, terörün Türkiye’deki yerinin ancak ve ancak hapishane ve mezar olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Teröre geçit yok. İçişleri Bakanlığımızın terörün arkasındaki kuvveti Amerika Birleşik Devletleri olarak saptaması, yaşadığımız tarihsel gerçekliktir. ABD bütün dünyada teröristlerin ağasıdır. Bütün terör örgütlerinin arkasındaki gücün ABD olduğunu Türk milleti olarak en iyi biz biliyoruz. Onun için İçişleri Bakanlığımızın ve hükümetimizin Amerika’dan gelen sahte taziye mesajlarını reddetmesi son derece yerindedir. Ancak ABD güdümlü teröre verilecek cevap bundan ibaret olamaz.”

 

 

“HDP’Yİ KAPATMAMAK MEHMETÇİĞE İHANETTİR”


HDP’nin kapatılmasına vurgu yapan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Terör örgütlerine, para toplayan, PKK’nın propagandasını yapan HDP derhal kapatılmalıdır. HDP’yi kapatmamak, Mehmetçiğe vefasızlıktır, hatta ihanettir. Buradan Anayasa Mahkemesine tekrar hatırlatıyoruz. Hukukun gereği, vatan bütünlüğünün gereği, Türkiye’de gardaşca yaşamanın gereği PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin kapatılmasıdır.”ifadelerini kullandı.

 

 

“BOMBA PATLATANLARIN ÖRGÜTÜNÜ ZİYARET EDİYORLAR
AK PARTİ BU YANLIŞTAN DÖNMELİDİR”


AK Parti’nin HDP ile görüşmesinin vahim bir hata olduğunu dile getiren Perinçek, “HDP’yle Anayasa yapılmaz, Anayasa yapacağız diye AK Parti hükümetinin HDP’yi ziyaret etmesi vahim bir yanlıştır. Yanlış olduğunu burada şehitler vererek anlamış oluyoruz. Nereyi ziyaret ediyoruz; İstiklal Caddemizde bomba patlatanların örgütünü mü ziyaret ediyoruz. Türkiyemizin zeminine mayın döşeyenleri mi ziyaret ediyoruz. Mehmetçiğimizi kurşunlayanları, bebek katillerini mi ziyaret ediyoruz. AK Parti bu yanlıştan derhal dönemlidir. HDP’yle Anayasa yıkılır, Anayasa yapılmaz. Amerikan emperyalizmine karşı mücadele bugün insanlığın mücadelesidir. Terörle boğuşan, Amerika kaynaklı bölücü terörle, sözde dinci mezhepçi terörle mücadele eden ülkeler var. Onlar bizim gardaşımız ve aynı cephedeyiz. Rusya, İran, Suriye, diğer Arap ülkeleri, Çin ve Orta Asya Türk devletleri gibi. Bu ülkelerle birlikte ancak Amerika kaynaklı terörün hakkından gelebiliriz. O nedenle hükümetin çeşitli kararlarda Birleşmiş Milletler’de Amerika’yla beraber parmak kaldırması vahimdir. Bu yanlıştan da kesinlikle dönülmelidir.”şeklinde konuştu.

 

 

ABD’YE UYARI: ÇÖPE GİDECEKSİNİZ


Terör saldırısının gerçekleştiği yerden ABD’yi uyaran Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Amerika’yı da Türkiye topraklarından uyarıyoruz. Kendinizi toplayın. PKK’ya, FETÖ’ye olan desteği, Türkiye’yi karıştırmayı, Türkiye’yi kaosa sürükleme planlarınızı çöpe atın. Yoksa siz çöpe gideceksiniz. Türkiye’nin önü açıktır. Türkiye’nin kahraman askeri, polisi vardır. Türkiye’ye ilişkin karanlık planlar yapanların sonu ancak karanlıktır. Onun için geleceğimize güvenle bakıyoruz. Umutluyuz. Karamsar değiliz. Şehitlerimizi vatan toprağına veriyoruz ve onlardan hayatımız boyunca esin alacağız. Bu ülkeye can feda, Türk Milletine can feda.”diye konuştu.