Doğu Perinçek spor seyircilerine seslendi

Ortak sloganımız "Yaşasın Türkiye"

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek tribünlerde yaşanan olaylar üzerine spor seyircilerine seslendi. Perinçek, emperyalist merkezlerin Türkiye'ye yönelik tertipler hazırladığına dikkat çekerek "Hangi takımdan olursak olalım hepimizin ortak sloganı 'Yaşasın Türkiye’dir" dedi.

 

Perinçek şöyle devam etti:

 

 

"SPOR SEYİRCİLERİ VATANSEVERDİR"

 

"Öncelikle belirtmek isteriz ki futbol, basketbol, voleybol ve tüm spor seyircilerimiz Türkiye’nin aydın, seçkin insanlarındandır. Vatanseverlerdir. Toplumun uyanık, ileri kesimleridir. Daima dinamik, Türkiye’nin yaşadığı süreçlerde her zaman tavrı olan, özgürlükçü insanlarımızdır. Onlara sonuna kadar güveniyoruz. Yaşadığımız süreçte hiç şüphesiz o etkin, dinamik, vatansever, aydın spor seyircisi vatanımızı savunan milletimizi savunan ve her türlü tertiplere kışkırtmalara karşı sonuna kadar güvendiğimiz kitledir. Zaten bizim bugün onlara seslenmemizin biricik sebebi de onlara duyduğumuz sonsuz güvendir."

 

 

"SPORSEVERLER OLARAK UYGULANAN TERTİBİN FARKINDA OLMAK DURUMUNDAYIZ"

 

Evet hepimiz tanığız bir süreden beri sahalarımızda bazı hareketlenmeler gözüküyor. Bugün de ona tanık olduk. Türkiye’ye yönelik tertipleri biliyoruz. Bundan bir kaç gün önce 23 Şubat Salı günü Aydınlık gazetesi “ABD’nin yeni tertibi sahnede! Düğmeye basıldı” başlığı atmış. Ama biz şunu çok iyi biliyoruz. Spor seyircisinin düğmesine basılamaz. Spor seyircisi kitle olarak dünyanın efendiliği iddiasında olan dünyanın emperyalist merkezlerinin kullanabileceği bir güç değildir. Ona sonuna kadar güveniyoruz. Biz milletçe sporseverler olarak uygulanan tertibin farkında olmak durumundayız. Bu tertiplere milletçe, Türkiyemiz için devletimiz için vatanımız için milletimiz için ve spor için; sporun spor gibi yapılması için, futbolun futbol gibi oynanması için hepimize düşen sorumluluklar var. Bu sorumluluğun başında yaşanan süreci kavramamız bulunuyor."

 


"CEPHEMİZİ EMPERYALİZM MERKEZLİ TERTİPLERE DÖNÜYORUZ VE 'YAŞASIN TÜRKİYE' DİYORUZ"

 

Bir süreden önce ABD’nin Dışişleri Bakanlığı'nın yarı resmi yayın organı Foreign Policy'de “Bu seçim sürecinde Türkiye’de kan banyosu olacak” kapağıyla çıktı. Yani ABD bu seçimde Türkiye'de kan banyosu tezgahladığını tüm dünyaya ilan etti. Ardından Almanya’nın en çok okunan dergilerinden olan Stern’de Cumhurbaşkanımız Erdoğan “Kundakçı” olarak suçlandı! "Türkiye’de bir yangın çıkacak, bunu kundaklayan da Türkiye’nin Cumhurbaşkanıdır" diye kapak yapıldı. Senaryo ortada, plan ortada, tertip ortada, kim düğmeye basıyor ortada! Kimin düğmesine basılmak isteniyor? Bütün Türk milletinin. Türk milleti ve bütün güçleri dünya merkezlerince kullanılabilecek piyonlar olarak görülüyor. Yanılgıları da ortada! Ne Türk milletinin her hangi bir vatandaşını ne de spor seyircisini kullanabilirler. Bizim bu konuda gidişatı çok iyi kavramamız gerekiyor. Ve topyekun millet olarak ABD merkezli bu tertiplere göre ortak tavır içinde olmamız lazım. O nedenle bugün hangi takımdan olursak olalım hepimizi ortak sloganı “Yaşasın Türkiye’dir”. Ve bu tertiplerin boşa çıkarılacağını hepimiz biliyoruz. Burada hepimiz milletimize ve kendimize güveniyoruz. Spor seyircilerimize güveniyoruz. Maçlar oynanacak, yarışmalar yapılacak. Bunlar hayatımızın bir parçası. Tabi ki özgürüz ama hepimiz cephemizi emperyalizm merkezli tertiplere dönüyoruz ve 'Yaşasın Türkiye' diyoruz."