Doğu Perinçek: Le Pen’in kazanması dünya dengelerini değiştirecek

Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek, Fransa seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Fransa’da Le Pen’in seçilmesi durumunda Dünya dengelerinin değişeceğini belirterek, Fransa’daki Türklere, Cezayirlilere, Araplara, bütün Müslümanlara, Afrikalılara ve Fransız dostlara “Marine Le Pen’e oy ver” çağrısında bulundu.

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Genel Merkezimizde Başkanlık Kurulu Üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında Fransa seçimlerine ilişkin görüşlerini açıkladı. Perinçek şu mesajları verdi:

 

 

ABD EMPERYALİZMİNE ATLANTİK SİSTEMİ İÇİNDEN DARBE


24 Nisan’da Fransa’da yapılacak Cumhurbaşkanı seçimi, dünyanın geleceğini belirleyecek önemdedir. ABD emperyalizmine darbe, bu kez Atlantik sisteminin içinden ve sistemin en önemli ülkelerinden olan Fransa’dan geliyor. Fransa halkı, insanlığın önünü açacak bir seçim yapacaktır. Başta Biden olmak üzere Washington ağaları, Brüksel ricali ve dünya tefecileri korku ve telaş içinde.

 
 

MACRON TÜRKİYE DÜŞMANI


Macron, ABD emperyalizminin adamıdır. Macron, Fransız büyük tekellerinin emrindedir. Macron, NATO’nun adamıdır, Avrupa Birliği şefidir. Macron, Doğu Akdeniz’de ve her yerde Türkiye düşmanıdır.

 

Macron, İslamiyet ve Müslüman düşmanıdır.

 

ABD EMPERYALİZMİNİ KORKUTAN LİDER


Marine Le Pen, ABD’yi korkutan liderdir. Le Pen’e yöneltilen ırkçı vb suçlamalar, doğrudan Washington merkezlidir. ABD emperyalizmi, kendisine kafa tutan her devlet liderini bu tür kara propaganda yöntemleriyle itibardan düşürmeye çabalıyor. Fransa’da işçilerin yüzde 60’ı Marine Le Pen’e oy veriyor. Marine Le Pen, Fransa’nın Putini’dir. Avrupa’nın Batısındaki bir Putin, ABD’nin başına belâdır. Seçimi kazanınca uygulayacağı programa göz atılırsa, olay çok iyi anlaşılır:

 

1. Fransa, NATO’nun askerî kanadından ayrılacak.

2. Fransa, Filistin Devletini tanıyacak.

3. Fransa, Suriye ile ilişkileri normalleştirecek, Beşar Esad yönetimi ile işbirliği yapacak.

4. Fransa, Kırım’ın Rusya toprağı olduğunu tanıyacak. 

5. Senegal’i BM Güvenlik Konseyi’ne üye olarak önerecek. Bu da bütün Afrika’ya, Fransa’nın eski sömürülerine bir mesaj. Ben sömürgeci, Afrika düşmanı Fransa’nın mirasçısı değilim demiş oluyor.

 

 

ATLANTİK SİSTEMİ İLE AVRASYA KARŞI KARŞIYA  


Macaristan ve Sırbistan seçimlerinde olduğu gibi, Fransa’da da Avrasya ile Atlantik sistemi karşı karşıyadır. Le Pen kazanınca, NATO ve Avrupa Birliği dağılma sürecine girecek. Le Pen kazanınca, Türkiye üzerindeki ABD tehdidi zayıflayacak. Le Pen’in kazanması dünya dengelerini değiştirecek. Bu nedenle Fransa seçiminde Asya, Afrika ve Latin Amerika ülkeleri de taraftır.

 

 

BİZİM SEÇİMİMİZ


Bu seçimde Türkiye de taraftır. Çünkü ABD emperyalizmine karşı kurulan her cephe, Türkiye’nin de cephesidir. Bu nedenle bu seçim, yalnız Fransa halkının seçimi değil, aynı zamanda bizim seçimimizdir. Bu seçimde Türkiye halkı olarak biz de varız. Bu seçimde Vatan Partisi de var.

 

 

ABD TAHAKKÜMÜNE BAŞKALDIRAN OYDUR


Fransa’da oy kullanacak olan Türkleri, Cezayirlileri, Arapları, bütün Müslümanları, Afrikalıları, Fransız dostlarımızı Marine Le Pen’e oy vermeye çağırıyoruz. Macron’a verilen oy, ABD emperyalizmine boyun eğme oyudur. Marine Le Pen’e verilecek oy, ABD zulmüne başkaldıran oydur.

 

 

ASYA AFRİKA VE LATİN AMERİKA ÖRGÜTLERİ SEFERBER OLUYOR


Fransa’daki Türk, Asyalı, Afrikalı ve Latin Amerikalı örgütler, ABD emperyalizminin yenilgisi için seferber oluyor. Güveniyoruz: Fransa halkı, 24 Nisan 2022 Pazar günü akşamı ABD emperyalizmini sandığa gömecektir. Fransız Devrimi’nin değerlerini ayağa kaldıracak olan Fransa halkı, ABD hegamonyacılığına ağır bir darbe indirerek yükselen Yeni Uygarlığa tarihî bir katkıda bulunacaktır.

 

 

AVRUPA’NIN MERKEZİNDEN ATLANTİK SİSTEMİNE BAŞKALDIRI


Perinçek, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. “Macron’un kaybetmesi diğer Avrupa ülkelerinin ABD’ye karşı tavır almasını cesaretlendirir mi?” sorusuna Perinçek şöyle yanıt verdi: “Hem de nasıl… Avrupa halkında Amerikan emperyalizmine bir ayaklanma başladı. Şimdi Avrupa’nın batısı ve çevresinde değil, Avrupa’nın merkezinde bir ayaklanma başlıyor. Fransa, Almanya’yla birlikte Avrupa’nın lideri olan ülkedir. Şimdi Atlantik sisteminin içinden Amerika’ya karşı bir baş kaldırı başlıyor. Yalnız Avrupa’yı değil bütün dünyayı etkileyecek. Türkiye’yi de çok etkileyecek. Türkiye Le Pen kazandığında rahatlayacak.”