PKK belediyelerini savunan CHP Gençlik Kolları'na yanıt Öncü Gençlik'ten geldi

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, sosyal medya hesabında kayyum atanan belediyelerde Atatürk fotoğrafının indirildiği yalanını yaydı

Tarih:

Belediye kaynaklarını terör örgütü PKK’ya aktarmak ve terör örgütü propagandası yapmak suçuyla görevden alınan HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarına CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz sahip çıktı. Yılmaz'a yanıt Vatan Partisi Öncü Gençlik'ten geldi.

 

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, sosyal medya hesabında kayyum atanan belediyelerde Atatürk fotoğrafının indirildiği yalanını yaydı ve HDP’yi savundu.

Yılmaz’a yanıt Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı’dan geldi.

 

Özgür Bursalı yaptığı paylaşımda, “Önce 'PKK Kantonu Kobane'ye' oyuncak götürdünüz, şimdi de tabela gençlik örgütünüzle utanmadan PKK belediyelerini savunuyorsunuz. Atatürk sizin için laftan ibaret. Tercihinizi yaptınız. Siz HDP Gençlik Kolları olduysanız, Öncü Gençlik de Mehmetçik olur, Atatürk olur” diye yazdı.

Halkı ve halk iradesini savunma adı altında PKK’lı belediyelere desteğini yineleyen Emre Yılmaz’a ikinci yanıt da gecikmedi.