İstanbul Mehmetçiğe selam için yürüdü

İstanbul, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Mehmetçiğe selam için yürüdü

Tarih:

Beşiktaş Akaretler Mustafa Kemal Müzesi önünde buluşan vatanseverler, “Mehmetçik Savaşıyor, Cumhuriyet Yaşıyor!” pankartıyla Beşiktaş Cumhuriyet Anıtı’na yürüdü. “Cumhuriyet Bayramı Mehmetçiğe armağan”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Cumhuriyet devrimi kazanacak” sloganlarının atıldığı yürüyüşe vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Yürüyüşün sonunda TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, CKD Örgütlenme Bürosu Sekreteri Mihriban Tatar ve Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen, İstanbullulara seslendi.

‘MEHMETÇİĞİN NAMLUSUNDAN BAKIYORUZ’

 

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen konuşmasında milli bayramlarımızın yasaklanmak istendiği günleri ve verilen mücadeleleri hatırlattı. Türk milletinin birleştiğini, Mehmetçiğin namlusundan baktığını belirten vurgulayan, bozgunculuğa izin vermeyeceklerini belirtti. Dikmen şu şekilde devam etti:

 

“Bu sene 96. yılını kutladığımız 29 Ekimimiz çok daha anlamlı. Hatırlayalım! Amerika’nın bu topraklarda hüküm sürdüğü yıllarda, bu topraklarda iktidar belirlediği yıllarda işte bizler milli bayramlarımızı yasaklatmamak için savaştık. Hepsi şimdi yerle bir olmuş vaziyette.

“Türk Devleti ordusuyla milletiyle büyük bir savaş veriyor. Mehmetçiğin namlusundan bakarak güne başlıyoruz hepimiz. Burada bulunan milyonlarca vatansever buralara Silivri duvarlarını yıka yıka geldi. Ve sizlerin sayesinde şimdi Türk milleti birleşti ve daha büyük zaferlere yürüyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin önünde büyük fırsatlar var. Bütün terör yapılanmalarının kökünü kazıyacağımıza söz veriyoruz. ABD’yi bu topraklardan def edeceğimiz günlere yürüyoruz. Ülkemiz üretim devrimine yürümektedir. Bu fırsatlar için vatanseverlere görevlerimizi yeniden hatırlıyoruz. Sahte Atatürkçülerin bozgunculuğuna izin vermeyeceğiz. Demirtaş’a selam çalanlar şimdi ah Mehmedim vah Mehmedim diyorlar. Milletimizi birleştirmeye devam edeceğiz. Karamsarlığa asla geçit vermeyeceğiz. Diyorlar ki Suriye bataklığına battık. O bataklığa batan ABD işbirlikçileridir. Suriye’de mazlum milletlerin haklarını ve toprak bütünlüğünü savunmaktadır. Türk milleti öyle cesur bir millettir ki son damlasına kadar mücadele eder ve vatanını savunur. Cephe gerisinden Cumhuriyeti yaşatmak için Mehmetçiğimize yeniden selam gönderiyoruz”