Balıkesir'den Diyarbakır analarına destek

Kuvay-ı Milliyet şehri Balıkesir teröre karşı birleşen Türkiye için ayakta

Tarih:

1/4
2/4
3/4
4/4

Vatan Partisi teşkilatları Diyarbakır’da HDP vasıtasıyla evlatları dağa kaçırılan annelerin eylemine destek olmak için Balıkesir merkez, Edremit ve Erdek’te imza masaları açtı. Diyarbakırlı annelere her geçen gün destek daha da artarken geçtiğimiz günlerde Hakkari, Şırnak, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bingöl ve Muş’ta teröre lanet yürüyüşleri yapılmıştı. Vatan Partisi geçen hafta konuyla ilgili Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda basın açıklaması yapmış ve tüm halkı Diyarbakır’daki eyleme sahip çıkmaya çağırmıştı. Açılan imza masalarına ise halkın ilgisi yoğun oldu.

 

Vatan Partisi’nden yapılan açıklamada; ‘’Diyarbakırlı analarımızın bölücülüğe karşı haklı mücadelesine sahip çıktığımızı göstermek için meydanlardaydık.

 

Kadınlar, gençler, gaziler, şehit yakınları ve her yaştan vatansever attıkları imzalarla Diyarbakır’a selam yolladı.

 

Balıkesir merkez, Edremit ve Erdek’te açılan masalarda bir gün içinde 1000’i aşkın imza toplandı. İmzasıyla destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. İmza masalarımız önümüzdeki günlerde diğer ilçelerde de açılacaktır. Kuva-yı Milliye şehri Balıkesirimiz, teröre karşı birleşen Türkiye için ayaktadır.’’ denildi.