“Ahmet Nesin ve HDP-PKK, FETÖ yalanlarına sarılıyor”

Av. Nusret Senem, Sivas Davası’yla ilgili Ahmet Nesin ile HDP’lilerin, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek aleyhindeki iftiraları değerlendirdi

Tarih:

Avukat Nusret Senem, Sivas Davası’yla ilgili Ahmet Nesin ile HDP’lilerin, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek aleyhindeki iftiraları değerlendirdi. Senem, “FETÖ’cü kanalların baş konuğu Ahmet Nesin’in iftira attığı Yargıtay kararlarıyla ortadadır” dedi. Senem, FETÖ iftiralarına sarılan Nesin ile HDP-PKK’lı isimlerin ABD tarafından yeniden saha sürüldüklerini vurguladı.

 

Hakkında yakalama kararı bulunan, Fransa’da kaçak durumdaki Ahmet Nesin son günlerde sürekli Sivas Davası’yla ilgili Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında iftiralar ortaya atıyor. FETÖ’nün kumpas dönemlerindeki yalanlarının aynısı olan tezviratlar, HDP’liler tarafından da gündemde tutuluyor. Avukatı Coşkun Özgür Piroğlu aracılığıyla Hüseyin Karababa, Doğu Perinçek’in “Sivas katliamının sorumlularından” olduğu iddiasını Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’na taşıdı. Son olarak HDP-PKK Milletvekili Ali Kenanoğlu, üç gün önce Meclis kürsüsünden iftiraların sözcülüğüne soyundu. Vatan Partisi Hukuk Bürosu iftiracılarla yargı önünde bir kez daha hesaplaşacaklarını açıkladı. Sivas Davası Avukatlarından Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem de konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı:

 

“Partimize ve Genel Başkanımıza hakaret ve iftiraları nedeniyle suç duyurusunda bulunduğumuz ve bu nedenle hakkında yakalama kararı olan Ahmet Nesin isimli Fransa’ya kaçan kişi, her gün FETÖ’cülerin sosyal medya kanallarında baş konuktur. Bu kişinin iftiralarını gündeme getiren kişilerin HDP’li veya HDP ile bağlantılı olması dikkat çekicidir. HDP’nin kapatılmasına ilişkin mücadelesi nedeniyle yoğun bir psikolojik savaş yürütülüyor. Bu iftira ve psikolojik savaş kampanyası yeni değildir. Ergenekon tertibinde 1 numaralı hedef olan Doğu Perinçek ile Partimize karşı FETÖ’cü savcılar Zekeriya Öz ve diğerleri de iddianamelerinde benzer iftiraları resmi devlet belgesine geçirme cüretinde bulunmuşlardı. Tertiplerini yüzlerine çarptık, yerle bir ettik.”

 

 

“YARGITAY KARARLARI KAPI GİBİ ORTADA”

 

Avukat Senem, Yargıtay’ın davayla ilgili kararlarını hatırlattı: “Yargıtay’ın Sivas katliamı ve failleriyle ilgili kararları kapı gibi ortadadır; tarihi nitelikte değerlendirmeler içermektedir. Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 30.09.1996 tarihli ilamında; Sivas olayının adi bir öldürme suçu değil, Cumhuriyetin temel niteliklerini ortadan kaldırmaya yönelik bir eylem olduğu gerekçesiyle sanıkların mülga TCK 146/1 maddesinden cezalandırılması gerektiğini belirterek mahkemenin hükmünü bozmuş, daha sonra Yargıtay Ceza Genel Kurulu da 28.11.1997 tarihli kararında 9. Ceza Dairesi kararının yerinde olduğuna hükmetmiştir. Failler, bu hükümler kapsamında değişik ağır hapis cezalarına çarptırılarak hükümler infaz edilmiştir.”

 

Senem, “Babası Aziz Nesin’e de ihanet ve iftira etmektedir” dediği Ahmet Nesin ile HDP’li isimlerin amaçları hakkında şunları belirtti: “Gerçekler yargı kararlarıyla ortadayken, Nesin ve PKK/HDP’li bölücüler Amerikancı kontrgerillanın hizmetine girmişlerdir. FETÖ’cülerin Ergenekon tertibindeki iftiralarını 12 yıl sonra yeniden gündeme taşımışlardır. HDP’liler Ergenekon tertibinde de FETÖ ile ittifak halindeydiler. Failleri, olayın planlayıcısı Amerikancı kontrgerilla örgütünü aklama telaşındadırlar. Bugün PKK/HDP de FETÖ gibi ABD’nin silahlandırdığı, Türkiye’nin üzerine sürdüğü güçlerden biridir. Bunlar, Doğu Perinçek ve vatanseverlere karşı düşmanca faaliyetlerin odağındaki kişi ve örgütlerdir. Onların sahaya sürülmelerini, arkalarındaki gücü ve hezeyanlarını anlıyoruz. Biz, bu gibi tertipçilerin hakkından gelmesini biliriz. Bunlarla yasal ve anayasal yollarla sonuna kadar mücadele edeceğiz.”