Morales'e düzenlenen ABD darbesini lanetliyoruz

Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanımız Prof. Dr. Semih Koray, Bolivya’da Morales’e karşı düzenlenen darbeye ilişkin açıklamada bulundu

Tarih:

Vatan Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanı Prof. Dr. Semih Koray, Bolivya’da Morales’e karşı düzenlenen darbeye ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. Koray’ın açıklamaları şöyledir:

 

Vatan Partisi olarak Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales’e karşı düzenlenmiş olan Amerikancı darbeyi şiddetle lanetliyoruz.

 

​Morales, sırf halkının terör çetelerinden daha çok zarar görmesini engellemek için kazandığı seçim zaferinden vazgeçerek seçimlerin yenileneceğini ilan etmişti. Ülkede barışın sağlanması için başkanlık görevini bıraktığını ilan eden Morales’e karşı düzenlenen darbe, CIA’nın bütün dünya halkalarına karşı işlediği uluslararası bir suçtur.

 

ABD, dünyayı bir Amerikan küresi haline getiremedi. Ama küreselleşen bir şey var. O da, başı dik milli devletlerin Amerika’nın baskı, dayatma ve saldırılarına karşı duruşudur. Onun için bugün Bolivya’yı savunmak, Türkiye’yi savunmak demektir. CIA’nın kirli ellerine uzandığı her yerde karşı çıkmak, insanlığın geleceğini savunmak demektir.

 

Morales Bolivya halkına ve bütün dünyaya “bu kavganın bitmediğini, barış ve eşitlik için mücadeleye devam edeceklerini” duyuruyor. Biz, Vatan Partisi olarak, bu mücadelede Türk milletinin bütün kalbiyle Bolivya’nın yanında yer alacağına söz veririz.