Çözüm halkçı belediyecilikte, çözüm Vatan Partisi'nde!

Denizli İl Başkanımız İbrahim Kasapoğlu, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin basın açıklaması yaptı

Tarih:

24 Haziran Genel Seçimleri yapılalı 3 buçuk ay oldu. 24 Haziran’da sandıktan bir çözüm çıktı mı? Çıkmadı. Halkın sorunlarına çare olabilecek bir milli hükümet çıktı mı? Çıkmadı. Hatta milletin sorunlarını çözmek bir yana, ülkemiz ekonomik krize battı. Hükümet çaresizlik içinde çırpınıyor. Uyguladığı politikalar halkın derdine ilaç olmuyor. 3.5 ayda hükümet eskidi. Çünkü Türkiye’nin sorunları ağır. Zorlu bir sürecin içinden geçmekteyiz. Bu süreçte doğru, köklü, milli ve vatansever politikalar üretemeyen her hükümet, her parti eskir. İşte bu şartlarda önümüzdeki Mart’ta yerel seçimlere gidiyoruz. Türkiye halkının önündeki soru yine aynen gündemdedir. Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde halkımız kendi sorunlarına çözümler üretecek belediye başkanları çıkarabilecek mi ? Çıkaramayacak mı? İşte Mart yerel seçimlerinin en önemli görevi budur. Milletçe ya sandıktan çözüm çıkaracağız, ya da çaresizlik içinde çırpınıp duracağız.

 

İşte bu gerçekleri göz önüne alan partimiz bugün bütün ilçe başkan ve yöneticilerini toplayarak Denizlimizin ve ilçelerimizin sorunlarını masaya yatırmaktadır. Bu toplantıdan beklediğimiz üç ana amacımız var.

 

Birincisi: İlimiz ve ilçelerimizin en önemli ve acil çözüm gerektiren sorunlarını tespit etmek.

 

İkincisi: Bu sorunlara en doğru, köklü ve halkçı çözümler üretebilmek.

 

Üçüncüsü: Halkımızın bu sorunlarını çözecek namuslu, dürüst, birikimli, saygın adaylarımızı belirlemektir.

 

Partimiz şaşalı, gösterişe ve reklama dönük projelere karşıdır. Partimiz halkımızın gerçek sorunlarına çözüm olan program ve projeler üretecektir. Örnek olarak; Denizli şehir merkezimizin birincil sorunu nedir ? Tabi ki ulaşım ve trafik keşmekeşi. Bu sorun nasıl çözülebilir? En doğru ve gerçekçi çözüm raylı sistemdir. Üçler’den başlayıp, Bayramyeri, Çınar, Bağbaşı, Honaz ve Organize Sanayi’ye kadar uzanan raylı sistemle Denizlimiz bu sorunu çözebilir. İşte partimizin adayları ilimizin ve ilçelerimizin gerçek sorunlarına köklü, ucuz, halktan yana çözüm projeleri ile yurttaşlarımızın karşısına çıkacaktır.

 

Bugün buradan seçim startını veriyoruz. Aday başvurularını alıyoruz. Denizli halkının sorunlarının çözümüne bilgisiyle, birikimiyle, tecrübesiyle, uzmanlığıyla, yurtseverliğiyle katkıda bulunmak isteyen dürüst ve saygın aydınlarımıza adaylık başvurusu için kapılarımızı açıyoruz.

 

Korkuya, karamsarlığa, yılgınlığa yer yoktur. Sorunlar varsa çözümler de vardır. Yeter ki sorunları çözebilecek siyasi partide milletçe birleşebilelim.

 

 

İbrahim KASAPOĞLU

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı