Arif Doğan

Özgeçmiş

1971 yılında Malatya Darende’ye bağlı Engüzek kasabasında doğdu. İlk, orta ve liseyi Malatya da okudu.


İstanbul’da bulunduğu yıllarda 1989 yılında Sosyalist Parti üyesi oldu.


1990 senesinde İstanbul’da 2000’e doğru dergisinde çalışmaya başladı. Sosyalist Parti Bayrampaşa ilçe yöneticisi oldu. 1993’de günlük olarak yayın hayatını sürdüren Aydınlık gazetesinde gece amiri olarak görev aldı. 1994’de İşçi Partisi örgütlenme bürosu bünyesinde birçok ilde çalışma yaptı. 1996 yılında vatani görevini Muş Malazgirt’te yaptı. 1999 yılında Konya İl Başkanlığı görevinde bulundu. 3 yıl Konya’da kaldıktan sonra 2 yıl Trakya illerinde partinin örgütlenme çalışmalarında görev aldı. Uzun yıllar İstanbul’da Bakırköy Avcılar ilçe yöneticiliği yaptı.


2009’da memleketi Malatya’ya yerleşti. 2010 yılında il kongresinde Malatya İl Başkanı seçildi ve Partinin aynı yıl yapılan 8. Olağan Büyük Kurultayında Merkez Karar Kurulu üyeliğine seçildi.


2013 Ekim ayında gerçekleşen 9. Olağan Büyük Kurultayı’nda Merkez Karar Kurulu üyeliğine yeniden seçildi. Doğu ve güneydoğu illerinde örgütlenme çalışması ve kardeşlik büro üyeliği yaptı


2015 yılında genel merkez kadrosu olarak doğu ve güneydoğu illerinde örgütlenme çalışmaları yaptı


2017 Mart ayında yapılan 10.büyük kurultayda Merkez Karar Kurulu üyeliğine yeniden seçildi.


MKK üyeliği görevinin yanı sıra Kardeşlik Bürosu Başkanı olarak Doğu ve Güneydoğu illerinde örgütlenme çalışmaları görevlerini halen yürütmektedir.


Evli ve 3 çocuk babasıdır.