Yurt dışında da üye atağı: 18 ülkeden 71 kişi katıldı

Vatan Partisi Yurtdışı Temsilciliği, 21 Mart’ta, “Partinin Altın Çağında Örgütlenme Atılımı” konulu toplantı gerçekleştirdi

Tarih:

Vatan Partisi Yurtdışı Temsilciliği, 21 Mart’ta, “Partinin Altın Çağında Örgütlenme Atılımı” konulu toplantı gerçekleştirdi. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek ve Genel Sekreter Özgür Bursalı’nın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya yurtdışından 200’ü aşkın üye katıldı. Çevrimiçi yapılan toplantıda, son günlerde 18 ülkede Vatan Partisi’ne katılan 71 yeni üye de kendilerini tanıttı.

 

 

VATAN PARTİSİ VE TÜRKİYE ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

 

Dr. Doğu Perinçek, Partimizin olduğu gibi Türkiye’nin de altın çağında olduğunu olgulara dayanarak açıkladı. Bütün gelişmelerin Vatan Partisi’nin programının iktidar olacağı yönde gelişmekte olduğunu belirten Perinçek, “Aslında Türkiye’nin ve dünyanın altın çağında olduğumuz için partimiz de altın çağını yaşıyor. Yurtdışı örgütümüzün de çok umut saçan, kendine güvenen ve gelişen bir süreç yaşadığını görüyoruz” dedi.

 

 

İKTİDAR OLANA KADAR OTURMAK YOK

 

Genel Sekreter Özgü Bursalı, Vatan Partisi’nin Diyarbakır, Şırnak, Mardin gibi Güneydoğu illerinde çığ gibi büyüdüğünü örneklerle anlattı. Vatan Partisi’nin sadece Güneydoğu’da değil bütün Türkiye’de hızla ilerlediğini söyledi. Bursalı’nın “Vatan Partisi iktidarına kadar oturmak yok, zaten iktidar olunca daha da çok çalışmamız gerekecek” sözleri katılımcılarda heyecan yarattı.

 

 

TARİHİ FIRSATI PRATİĞİMİZDE GÖRDÜK

 

Vatan Partisi Yurtdışı Örgütlenme Sorumlusu Yener Güneş, Vatan Partisi’nin yeni üye katılımlarıyla tazelendiğini örneklerle anlattı. Yürütülen kampanyaların partiye büyük bir ivme kazandırdığını söyleyen Güneş, “11. Soner Polat Kurultayı Rapor Taslağı’nda ifade edilen “tarihi fırsatı” bizzat pratikte gördük ve daha güçlü bir sıçrama yapacak kuvvetle buluştuk” dedi. Güneş, “Üyelerimizin tamamını yaş, cinsiyet, mesleklerine; birikim ve tecrübelerini de esas alarak, zamanlarını da gözeterek partimizin de ihtiyaç ve öncelikleri doğrultusunda mücadelede konumlandıracağız. Görevsiz bir üye bile bırakmayacağız” vurgusu yaptı.

 

Avrupa’da son 1 yıl içerisinde örgütlenen Vatan Partisi Öncü Kadın ve Vatan Partisi Öncü Gençlik temsilcileri de çalışmalarına ilişkin bilgiler verdiler ve önlerine koydukları hedefleri anlattılar.

 

 

ÖRGÜTLENME ÇALIŞMASINDA BİR ÜST AŞAMAYA GEÇİLDİ

 

Vatan Partisi Yurtdışı Temsilcisi Ali Mercan, Parti’nin Yurtdışı Temsilciliği olarak görevler temelinde bir örgütlenme atılımını sürdürdüklerini söyledi. Partinin örgütlenme alanının Türk vatandaşlarının yaşadığı ülkelerin tamamını kapsadığını ifade eden Mercan, “Yurtdışı Genel Üye Toplantımız önümüzdeki dönem çok ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi depolama buluşması oldu. Yürüttüğümüz kampanyalar ve örgütlenme çabalarının bir üst aşamaya geçeceği ve bunun Soner Polat Yurtdışı Temsilciliği Kurultayı ile taçlandırılacağı sürece girdik” dedi. Toplantıda yurtdışında son dönemde kazanılan üye sayısına ve kurulan temsilciliklere ilişkin de bilgiler paylaşıldı. 18 ülkede doktor, mühendis, iş insanı, öğretim görevlisi, işçi ve çeşitli meslek gruplarından 71 kişinin Vatan Partisi’ne katıldığı açıklandı. Vatan Partisi’ne yeni katılan isimlerin büyük çoğunluğunun CHP, İyi Parti ve Ak Parti’den istifa ederek partiye katıldıklarını açıklaması dikkat çekti.

 

Yeni üyelerin ülkelere göre dağılımı şöyle:

 

Almanya : 29
İngiltere : 12
Hollanda : 7
Danimarka : 5
İran : 3
İsveç : 2
KKTC : 2
ABD : 1
Arjantin : 1
Avustralya : 1
Belçika : 1
Bosna Hersek : 1
Fransa : 1
Kanada : 1
Romanya : 1
Sırbistan : 1
Somali : 1
Ukrayna : 1

 

 

5 ÜLKEDE VE 3 ŞEHİRDE YENİ TEMSİLCİLİKLER KURULDU

 

Toplantıda Vatan Partisi’nin yeni kurulan 5 ülke ve 3 şehir temsilcilikleri de tanıtıldı. Yeni kurulan Parti Temsilcilikleri şöyle: Bosna Hersek, Ukrayna, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan (Burgaz ve Sofya’da), Hamburg (Almanya). Son kurulan temsilciliklerle birlikte Vatan Partisi’nin Avrupa’da örgütlü olduğu ülke sayısı 19’a ulaştı. Toplantı Vatan Partisi’ne katılan yeni üyelerin “Neden Vatan Partisi’ne katıldıklarını anlatmalarıyla son buldu.