Utku Reyhan: İstenmeyen adam kararı hızla uygulanmalıdır

Genel Başkan Yardımcımız Utku Reyhan, 10 büyükelçiyi "istenmeyen adam" ilan etme kararıyla ilgili açıklama yaptı

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanı Utku Reyhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk Devletine karşı hadlerini aşan davranışlarda bulunan 10 büyükelçiyi "istenmeyen adam" ilan etme kararını yerinde bulduklarını belirtti. Ayrıca bir an önce uygulamaya geçilmesi çağrısında bulundu.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın Türk Devletine karşı hadlerini aşan davranışlarda bulunan 10 büyükelçiyi "istenmeyen adam" ilan edeceklerini açıklaması tarihi önemdedir.

 

Söz konusu büyükelçiler, piyonlarını Türk Yargısının pençesinden kurtarmaya çalışıyorlar. Bu davranışlarıyla, Millî egemenliğimizin en önemli unsurlarından biri olan Türk Yargısına talimat verme cüretinde bulunmuşlardır. Atlantik ittifakının diplomatik temsilcilikleri asıl görevlerini unutup Türkiye içinde bir muhalefet merkezi gibi hareket etmişlerdir. Üstelik bu ilk vukuatları da değildir. Her fırsatta Türkiye düşmanı bölücü ve yıkıcı çevrelere destek vermişlerdir. Türkiye'nin içişlerine karışmayı bir alışkanlık haline getirmişlerdir. Hiçbir egemen devlet buna müsaade edemez.

 

Biden tayfasının siyasi partilerinin Türkiye'nin egemenliğine kasteden böyle bir olayda dahi yabancı büyükelçiliklerin tarafında yer alması onların kalplerinin Türk milletiyle atmadığını bir kez daha göstermiştir.

 

Vatan Partisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın "istenmeyen adam ilan etme" kararını doğru buluyor ve bir an önce uygulanmasını bekliyoruz.