Doğu Perinçek: ABD, Türkiye'yi tehdit etti, Erdoğan hükümeti boyun eğdi

Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliği konusunda Türkiye'nin vetosunu geri çekmesine ilişkin konuştu

Tarih:

Ulusal Kanal'da 'Çıkış Yolu' programına konuk olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliği konusunda Türkiye'nin vetosunu geri çekmesine ilişkin konuştu.


Perinçek, "ABD, Türkiye'yi tehdit etti. Tayyip Erdoğan hükümeti ABD'ye boyun eğdi." dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kendisini devirmek isteyen ABD karşısında bocaladığını söyleyen Perinçek, NATO'nun Türkiye'yi tehdit ettiğini bir kez daha vurguladı.

 

 

"NATO TÜRKİYE'YE DÜŞMAN"


Doğu Perinçek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda NATO'nun genişlemesinin Türkiye'nin aleyhine olduğunu belirtti. 

 

Perinçek'in o açıklaması şöyle:

 

"Hükümetin stratejisi baştan beri yanlış. Mesele İsveç ve Finlandiya'nın PKK ve FETÖ'ye destek vermesi değil. NATO Türkiye'ye düşman!

 

NATO'nun genişlemesi Türkiye'nin aleyhinedir.

 

Hükümetin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine verdiği desteği protesto ediyoruz.

 

Hükümet, ABD emperyalizmine karşı tutarsız. Bocalıyor. İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğine destek veren duruş, sağlam bir duruş değildir. Türk milleti, hükümetten ilerde.

 

Vatan Partisi'nin olmadığı bir hükümet, dik duramıyor. Milletimizden yetki istiyoruz.

 

Türkiye zafer kazanmadı. "Türkiye istediğini aldı" yanlış haber. Doğru haber şu, "Hükümet, ABD tehdidine direnir gibi yaptı, sonra boyun eğdi."

 

Amerika'nın tehditlerinden korkuyorlar. Türkiye'nin korkmayan, başı dik bir hükümete ihtiyacı var. Vatan Partisi var!"