11. Olağan Genel Kurultay 26 Kasım'da yapılacak

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu karar aldı

Tarih:

VATAN PARTİSİ MKK’DA KARAR ALDI:

11. OLAĞAN GENEL KURULTAYI 26 KASIM’DA YAPILACAK

 

Vatan Partisi, 22 Ekim 2022 Cumartesi günü, Merkez Karar Kurulu’nu (MKK) toplayarak oy birliği ile 11. Genel Kurultay yapma kararı aldı.


Alınan karara göre, Vatan Partisi 11. Olağan Genel Kurultayı, 26 Kasım 2022 Cumartesi günü Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşecek.


MKK’nın açış konuşmasını Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yaptı. Kurulda Türkiye’nin önündeki sorunların çözümünün Vatan Partisi’nde olduğu vurgulandı.


Perinçek şu şekilde konuştu:


“Tarihi bir kurultaya gidiyoruz. Çünkü Türkiye tarihi bir döneme girmiştir. Türkiye büyük çözümler arifesindedir. Devrimci bir sürece girmiş bulunuyoruz. 11. Olağan Genel Kurultayımız hem partimizin tarihinde hem de Türkiye tarihinde belirleyici olacaktır.”

 

 

“VATAN PARTİSİ’NİN DÖNEMİ GELMİŞTİR”


“Toplum artık bu sistem devam etmez diyor. Veriler de bu sistemin devam etmeyeceğini, bu sistemle ekonomik zorlukların aşılamayacağını gösteriyor. Seçmen sistem dışı çözüm arıyor. Seçmenin yüzde 47’si ne Cumhur İttifakı ne Millet ittifakı diyor. Türkiye buradan üretim odaklı bir ekonomi ile çıkacak. Vatan Partisi bütün kadroları ile Türkiye’yi yönetmeye hazırdır. 11. Olağan Genel Kurultayımıza bu kararlılıkla gidiyoruz.”

 

 

“26 KASIM’DA TÜRKİYE’Yİ YÖNETME İDDİAMIZI TÜRK MİLLETİNE İLAN EDECEĞİZ”


Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı’da kurulda yaptığı konuşmasında, “Halk hareketlerinin omzunda yükselen bir Genel Kurultay yapacağız.” dedi.


Bursalı şöyle devam etti: “Orta Anadolu üreticilerinden arıcılara, Antalya’nın turizmcisinden Rize'nin çay üreticisine, gençlik ve kadın hareketine kadar, yükselen toplumsal mücadele, Vatan Partisi’nin 11. Olağan Genel Kurultayı’nda, öncü partisiyle buluşacak. 26 Kasım günü görkemli bir açılışla Türkiye'yi yönetme iddiamızı ve iktidar iddiamızı Türk milletine ilan edeceğiz. Çok geniş katılımlı ve özel bir kurultay olacak. Ardından 27-28 Kasım tarihlerinde ise partimiz önümüzdeki iktidar sürecinin program ve siyasetlerini, devrimci demokrasi kültürüyle değerlendirecek ve yeni görevler çıkaracak.


Türkiye'nin önündeki umudu, çözümü ve ona önderlik edecek partiyi arayanlar 26 Kasım'da Ankara'dan yükselen Vatan Partisi'ni görecekler.”