Yıldırım Koç, Konya'da eğitim gerçekleştirdi

Konya İl Başkanlığımız, Genel Başkan Yardımcımız Yıldırım Koç'un katılımıyla üye eğitimi gerçekleştirdi.

Tarih:

1/4
2/4
3/4
4/4

Genel Başkan Yardımcımız Yıldırım Koç’un katılımıyla, Konya İl Başkanlığımız “Kemalist Devrim, Sosyal Demokrasi ve Emperyalizm, Türk Tarihinde Ütopyalar” başlıklarından oluşan parti içi eğitim semineri yapıldı.


Partililerin yoğun katılımıyla düzenlenen eğitim seminerin ilk oturumunda, Dünya’da ki Milli Demokratik Devrimler’in Kemalist Devrimle benzerlikleri ve farklıları incelendi. Kemalist Devrim’in ulusal ve uluslararası kaynakları üzerine analizlerde bulunuldu.


Seminerin ikinci oturumu olan 'Türk Tarihinde Ütopyalar' konusu üzere, geçmişten bugüne Ütopyalar tarihi incelendi.


“Eski Yunan’da Eşitlik” kavramından yola çıkarak, Eflatun’un Devlet adlı eseri ve Aristophanes’in Kadınlar Meclisi kitabı üzerinden incelemelerde bulunuldu. Thomas More’un Ütopya eserinden, Şeyh Bedreddin’e, Börklüce Mustafa’ya ve Torlak Kemal’e uzanan Ütopyalar geniş çerçevede ele alındı.


Sosyal Demokrasinin Almanya, İngiltere ve Rusya merkezli gelişiminin incelendiği eğitim toplantısının son bölümünde, Sosyal Demokrasi’nin nasıl “Kapitalizm’in mezar kazıcılığından Emperyalizmin Payandarlığına” dönüştüğü anlatıldı.


Kemalist Devrim’in dünden bugüne yansıyan tarihsel birikiminin Emperyalizme karşı kararlı mücadele olduğunun yüksek sesle haykırıldığı Eğitim semineri, partililerin eleştiri ve geri bildirimlerinin ardından sona erdi.