Yeditepe'ye Yedi Renk: İstanbul'a Rengimizi Veriyoruz

Genel Başkanımız Doğu Perinçek, Üsküdar'da düzenlenen Aday Tanıtım Törenimiz ile İstanbul adaylarımızı açıkladı

Tarih:

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, bugün gerçekleştirilen aday tanıtım töreninde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayını ve İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Dr. Doğu Perinçek, “Çetin bir döneme girdik. Türkiye kahramanlar çağına girmiştir. Kahramanlar zamanı, Vatan Partisi'nin zamanı gelmiştir. Türkiye’nin önündeki sorunlar İlker Yücel gibi kahramanlarla çözülür. Görevlere hazırız.” dedi.

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, aday tanıtım töreninde şunları söyledi:  

 

“Çetin bir döneme girdik. Türkiye kahramanlar çağına girmiştir. Kahramanlar zamanı, Vatan Partisi'nin zamanı gelmiştir. Türkiye’nin önündeki sorunlar İlker Yücel gibi kahramanlarla çözülür. Görevlere hazırız.Vatan Partisi yedi ateşten geçerek geldi buraya. Onun için  yerel seçimlere girerken şunu söylüyoruz, ABD'ye teslim olanlar, Amerikan planları içinde görev üstlenenler değil, kahramanlar girsin bu seçime. Karşımıza PKK/HDP'nin Amerikan piyonlarının elinden tutanlar değil, Maduro'ya, Putin'e, Hamaney'e, Beşar Esad'a sövenler değil, kahramanlar çıksın. Türkiye'ye sıcak para komisyoncularını, dolar vurguncularını, tarikat rantçılarını değil üreticiyi baş tacı yapacak olanlar çıksın karşımıza. 


 

‘ABD’NİN DAYATTIĞI DUVARI ÜRETİM DEVRİMİYLE YIKACAĞIZ’ 

 

Üreticilerin Türkiye'de söylediği şu: Böyle gitmez. Türkiye'nin dış borcu 500 milyar dolara dayanmış. 70 milyar dolar civarında her yıl dış ticaret açığı var. İflas eden işletmeleriyle, sokağa atılan işçileriyle, ürününü kaldıramayan çiftçileriyle, zanaatkarlarıyla Türkiye duvara dayandı. Amerika'nın bize dayatmış olduğu borçlanma ekonomisinin duvarına... Öyleyse bu duvar yıkılacak! 

 

Bu süreçten bir üretim devrimiyle çıkacağız. Bu zorlu koşullar Türkiye'ye hem ekonomide bir devrimi dayatmaktadır, hem de vatanımızın bağımsızlığı bütünlüğü konusunda büyük bir kararı dayatmaktadır. Türkiye'nin düzen partileriyle bu belalardan çıkması mümkün değildir. Vatan'dan yana güçlerin birleştiği, Atatürk'ün kararlılığıyla emperyalizmin üzerine yürüyeceği büyük çözüm önümüzde. Gerçekçi çözümün İstanbul'daki adı Mustafa İlker Yücel'dir. Büyük Türk milletimize ve İstanbul'umuza bu dönemde zorluklardan korkmayan, yılmayan, sınavlardan geçmiş, o sınavlardan başı dik çıkmış, zekasıyla, birikimiyle, yiğitliğiyle, ahlakıyla, kültürüyle İstanbul Belediyesi'ne önderlik edecek bir kahramanı aday gösteriyoruz. Rant değil üretim için tek seçenek Vatan Partisi. Vatan için tek seçenek Vatan Partisi. İstanbul'da tek seçenek Mustafa İlker Yücel! 

 

 

‘CESARET BİZİM İKTİDAR ANAHTARIMIZDIR’ 

 

Eskiden kalan hatıralarla beynimizdeki cepheleşmeleri belirleyemeyiz. Silivri duvarlarının yıkılması ve Türkiye'nin FETÖ ve PKK'nın üzerine yürümesiyle birlikte yeni bir döneme girdik. Bu dönemde kim PKK'yı FETÖ'yü hapishanelere atıyor, kim onları koşup hapishaneden çıkarmaya çalışıyor;  kim bölücü terörle ve aynı zamanda FETÖ terörüyle mücadele ediyor? Cepheleşmeyi bunlar belirliyor. Türkiye bu cepheden zaferle çıkacak. Bu cephenin güçlerini birleştirmek, karşı cepheyi bölmek, karşı cephenin etkisi altında kalan insanlarımızı oradan kurtarmak, milletimizi birleştirmek konularını birinci mesele yapmış parti Vatan Partisi. Cesuruz. Bozgunculuğun üzerine gitmekte, Amerika'ya, İsrail'e direnmekte cesuruz. O cesaret bizim iktidar anahtarımızdır. Bu cesaretimizi ve kararlılığımızı Türkiye'ye İlker Yücel diyerek ilan ediyoruz.” 

 

 

“İSTANBUL ÇIKMAZ PARTİLERİNE DE PKK İLE KOL KOLA GİRENLERE DE MAHKUM DEĞİLDİR” 

 

Aday tanıtım töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa  İlker Yücel, şunları belirtti. 

 

 

“BELEDİYELERİ ŞİRKETLEŞTİRME DÜZENİNİ YIKACAĞIZ” 

 

“Mafya-tarikat-gladyo rejiminde özellikle 80'den sonra büyük kentlerimiz küresel sermayeyle bütünleşme merkezi haline getirildi. Sistem partilerinde insan yok, yaşam yok; imar var, rant var ölüm var. Sistem partilerinin belediyecilik anlayışında plan yok, çılgınlık var; denetim yok, kanun yok, yağma var. Şimdi nasıl oluyor da İstanbul'u bu hale getirenler hala İstanbulludan oy isteyecek yüz buluyor? İstanbul'un yaşadığı bütün sorunlar arkada bıraktığımız dönemin sorunlarıdır. Şu ana kadar İstanbul'dan sadece üç aday çıktı. Biri Vatan Partisi, sistem partilerinin belediyecilik anlayışını yıkma sözü veriyor, diğer ikisi de İstanbul'un bu hale gelmesinin sorumluları. Onlar belediye değil, şirket yönetmeye geliyorlar. O yüzden belediyeleri hızla taşeron haline getiriyorlar. Sistem partileri belediyeleri, şehirlerin katili olarak kullanıyorlar. Biz Vatan Partisi olarak belediyeleri şirketleştirme, taşeronlaştırma düzenini yıkmaya geliyoruz. Genel sorunları çözemeyenler, yerel sorunları çözemezler. Türkiye'nin önündeki sorunları çözemeyen AKP ve MHP çıkmazdadır. 

 

AKP ve MHP'nin içinde bulunduğu durumu çıkmaz sokak partileri olarak ilan edebiliriz. 

 

İstanbul'da ciğerlerimiz sıkışıyor. Gözümüz beton dışında bir şey görmüyor. İstanbul bitkin, yorgun, yaralı. İstanbul'u ancak köklü çözümler, radikal kararlar kurtarabilir. İstanbul'u ancak bu çıkar mekanizmasının içinde olmayan fedai ruhlu kadrolar kurtarabilir. Vatan Partisi aklı başında bir partidir. Projeleri çılgın değil akıllıdır. Önümüzdeki günlerde İstanbul'un sorunlarını çözecek akıllı projelerimizi dikkatlerinize sunacağız. Hem Kanal İstanbul, hem 3. Köprü, hem 3. havalimanı da göstermektedir ki İstanbul'a 20 milyon nüfusunun üzerine bir 10 milyon nüfus daha çağrılıyor. İstanbul'u daha çekilmez, daha yaşanmaz bir şehir haline getiriyorlar. Şehri yaşanmaz kılan bu yayılma projesine son vereceğiz.” 

 

 

VATAN PARTİSİ’NDEN YEDİTEPE’YE YEDİ RENK 

 

“Yeditepe'li güzel şehrimize yedi renk vaad ediyoruz.  

 

Kırmızı İstanbul: Bağımsız Türkiye milli belediyeciliğin kalesidir. Belediyelerimizi küresel bağımlılıklardan kurtaracağız. İstanbul'umuzu Avrasya'nın öncüsü haline getireceğiz.  

 

Yeşil İstanbul: İstanbulu mahvedenler, yeşil alanları gasp edenler, halka yeşile önem vereceğiz diye yalan söylüyor. Bunlar önce Sultanahmet'e gökdelen diker, sonra İstanbul'a ihanet ettik derler. İstanbul'da bir tek ağaca dokunanı yakacağız.  

 

Mavi İstanbul: İstanbul ortasından deniz geçen bir şehir, ama kimse farkında değil. İstanbul denizcileşecek. 39 ilden 23'ünün denize kıyısı var ama toplu taşıma araçları kullananlar içerisinde bu pay sadece yüzde 4'tür. Bu oranı hızla yüzde 15'e çıkararak İstanbul'un trafik sorununda da bir rahatlatma yaşatacağız. Manevra kabiliyeti kuvvetli, hızlı deniz araçlarıyla İstanbul'u denizleştireceğiz. Zamandan tasarrufu, yakıttan tasarrufu, güveni, konforu sağlayacağız; hava kirliliğini de azaltacağız. 

 

Beyaz İstanbul: İstanbul 2018 bütçesi, İETT ve İSKİ de dahil edildiğinde 42 milyar 600 milyon liradır. Diğer adaylara çağrıda bulunayım. Rengimiz beyazsa gelin 42 milyar 600 milyonun nasıl harcanacağına dair hesabı kuruş kuruş belediye binası önünde verelim. Kapalı kapılar ardında değil. Var mısınız bütçe görüşmelerini açık yapmaya? 

 

Sarı İstanbul: Yenilenebilir enerji kaynakları inşa edeceğiz. Her evin kendi enerjisini üretebileceği araçları İstanbul'a bedava dağıtacağız. Rüzgarımız da var güneşimiz de var. Bizden önce bu neden yapılmadı? Çünkü orada rant yok... 

 

Kahverengi İstanbul: İstanbul'da toprak kalmadı. İstanbul'da toprak sadece saksıda. Şu anda toprak kokusunu bilmeyen bir nesil yetişiyor. O yüzden tarım arazisi olabilecek bütün alanlara imar yasağı getireceğiz. Tarıma özendireceğiz. Temiz ve sağlıklı gıda temin edebilmek için Trakya belediyeleriyle, İstanbul'un komşu belediyeleriyle güç birliği yapacağız. Kontrolsüz nüfus artışını kontrol altına alacağız. İstanbul'da kontrolsüz nüfus anlayışını hem iç göç düzenleyerek hem de nüfusun geri gitmesini sağlayacağız. Projeleri Washington'la değil, Brüksel'le değil, Ankara'yla planlayacağız. 

 

Turkuaz İstanbul: Kültürün rengi, Turizmin rengi. Bir şehir ne kadar çekici olursa olsun turist kendini güvende hissetmiyorsa bir daha gelmez. İstanbul'da bir kültür atılımı yapacağız. Dışarıya atılım, içeriye eğitim ... Belediye olanaklarını bu yönde kullanacağız. İstanbul'umuzun güzel  bir Türkçesi vardı. O Türkçe nereye gitti? Vatanımızı savaşır kurtarırız ama dilimizi kaybettiğimizde nasıl kazanacağız? Vatan Partisi yönetiminde Türkçe'mizi gözümüzün bebeği gibi koruyacağız.  

 

 

‘NE BETON GRİSİ NE SOROS TURUNCUSU 

AL BAYRAĞIMIZIN KIRMIZI İSTANBUL’U’ 

 

İşte bizim yedi rengimiz. Sistem partilerinin renklerine bakıyorum, bir tanesi betonun grisi, diğeri turuncu, Soros'un turuncusu... 

 

Ne gri, ne turuncu, İstanbul’u al bayrağımızın kırmızısına boyayacağız. 

 

Ben partimi iyi tanıyorum. Vatan Partisi karar verdi mi iyi mücadele eder. O kararı verdiği an onu başarır. Her zor dönemde zorlukların üstüne yürüyerek ve oradan güçlenerek çıktık.” 

 

Yücel konuşmasının ardından, tüm salonla birlikte yemin etti: 

“İstanbul'u rantçılara teslim etmemek için , 

Plan ve üretim için,  

Halkın belediyesini inşa etmek için,  

Sıcak yuva, iyi komşu, canlı mahalle için, 

Hayvan sevgisi için,  

Verimli hizmet, engelsiz kent için, 

Temiz su, temiz hava, yeşil alan için, 

Çocuklarımız için,  

Rant savaşçısı değil, Vatan savaşçısıyız 

31 Mart'a kadar kolları sıvıyoruz,  

oy topluyoruz, partimizi büyütüyoruz.” 

 
 
 

Vatan Partisi’nin İstanbul adayları şu şekilde:  

 

Adalar - Orhan Şenoğlu/Mimar 

Arnavutköy Asil Ünsal/İşletmeci 

Ataşehir - Etem Kırca/Metalurji Mühendisi 

Avcılar - Naki Demir/Emekli Öğretmen 

Bağcılar - İlker Işık/Mali Müşavir 

Bahçelievler - Cem Doğan/Avukat 

Başakşehir - Tülin Saner/Eczacı 

Bayrampaşa - Teoman Alili/Gazeteci-Yazar 

Beşiktaş - Ahmet Göktaş/Sigortacı 

Beykoz - Esra İspalarlı/Seramik Üreticisi 

Beylikdüzü - Barbaros Bahçelioğlu/Diş Hekimi 

Fatih - Süleyman Doğan/İşçi emeklisi 

Kadıköy - Osman Erbil/Gazeteci-İktisatçı 

Kartal - Perihan Tekin/Bankacı 

Maltepe - Ufuk Özgen/İktisatçı-Bankacı 

Pendik - Mehmet Akkaya Gazeteci/İşçi Sendika Uzmanı 

Sancaktepe - Hüseyin Palancı/Esnaf 

Sultanbeyli - İbrahim Tokgöz/İşçi 

Sultangazi - Deniz Çakmak/Esnaf 

Şile - Mehmet Ödemiş/Esnaf 

Tuzla - Binnur Zuhat Yokuş/Avukat-İşçi Sendika Uzmanı 

Ümraniye- Uğur Çetinkaya 

Üsküdar - Ali Serdar Bolat/Maden Mühendisi 

1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9