Şehit aileleri ve şeker işçileri Perinçek’i birlikte dinledi

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Doğu Perinçek Tokat’ta şeker fabrikası işçileriyle bir araya geldi

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, partisinin Tokat İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Vatan savaşından zafere ve üreten Türkiye” konulu konferansta konuştu. Konferansa, hükümetin satışa çıkarttığı Turhal Şeker Fabrikası işçileri ve Şeker-İş Turhal Şube Başkanı Nurullah Alpat ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

 

İl Başkanı Handan Fatih’in yaptığı açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Şeker-İş Turhal Şube Başkanı Nurullah Alpat, “Atatürk ne güzel söylemiş, ‘Her fabrika bir kaledir’ demiş. Bu anlamda Atatürk’ü ve bu kaleleri kurmakta önderlik eden liderlerimizi saygıyla, minnetle anıyorum. Bu fabrikaları satmakla çok yanlış yapılıyor. Ve buradan da tekrar söylüyorum. Şeker vatandır, vatan satılmaz” diye konuştu.

 

 

VATAN,ÜRETİM BURADA

 

Şeker-İş Başkanı’nın ardından kürsüye gelen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Tokatlılara şöyle seslendi:

 

“Türkiye’nin önünde olan iki işi çözmek üzere saptadığı güncel program burada buluştu. Hem vatanımız için hayatını ortaya koyan, bizim bilincimizde ışık olarak yaşayan değerli şehitlerimizin aileleri burada, hem de önümüzdeki dönem Türkiye’nin bu borç batağından çıkıp üretim ekonomisini kurmak için kollarını sıvamış olan şeker işçileri ve Şeker-İş yöneticileri de burada. Vatan burada, üretim burada. Onları saygı ile selamlıyorum.

 

 

ERDOĞANLARIN YÖNETİMİ OLMAYACAK

 

Arkamıza bakarak önümüzü anlayamayız. Arkada olanlar önümüzde olmayacak. Yani Türkiye 2002 Kasım’ından bu yana Erdoğan yönetimi altında, bütün çözümsüzlüklerin kaynağı Tayyip Erdoğanlar. O zaman önümüzde Tayyip Erdoğanların yönetimi olmayacak. Önümüzde Atatürk’ün cumhuriyetçi, milliyetçi, halkçı, devletçi, laik ve devrimci bir yönetimi olacak. Yani Vatan Partisi yönetimi olacak.

 

Bu sistem iflas etmiştir. Arkaya baktığımızda bunu görüyoruz. PKK’ya açılan alanlar, PKK’ya verilen yetkiler, belediyeler, hendek kazma, haraç toplama yetkileri, mayın döşeme yetkileri, verdiğimiz şehitler... Satılan fabrikalar, satılan cumhuriyet, devletin küçültülmesi, milli devletin adım adım tahrip edilmesi... Ama geldiğimiz noktada bu sistem bitmiştir. Evet, arkamızda olanlar önümüzde olmayacak. Bu yıkıma paydos diyoruz. Ve burada şeker fabrikalarımızın işçilerini yeni dönemin temsilcileri olarak hep birlikte selamlıyor ve alkışlıyoruz.”

 

Konuşmasında partisinin yeni bir Türkiye kuracağına söz veren Perinçek, “Ben size masal anlatmıyorum. Bu sistem iflas ettiği için tekrar Türkiye Atatürk’ün hem ekonomide, hem güvenlikte, hem dış politikasına gelecek” dedi.