Prof. Dr. Tülin Oygür'den Venezuela Büyükelçiliğine ziyaret

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Prof. Dr. Tülin Oygür, ABD’nin saldırılarına karşı Venezuela Büyükelçiliğine destek ziyaretinde bulundu

Tarih:

Vatan Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tülin Oygür, ABD’nin saldırılarına karşı Venezuela Büyükelçiliğine destek ziyaretinde bulundu. Oygür, büyükelçiliğin Venezuela halkına destek için başlattığı kampanyaya da ilk imza atanlar arasında yer aldı.

 

ABD'nin darbe ve işgal girişime karşı Devlet Başkanı Nicholas Maduro’ya ve Venezuela halkına Türk milletinden destek gelmeye devam ediyor. Vatan Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tülin Oygür, Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf Tunçer ve İl Başkanı Aykut Diş ile birlikte Venezuela Büyükelçiliği’ne destek ziyaretinde bulundu. Heyet, Venezuela Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes ile bir araya geldi. Büyükelçiliğin Venezuela halkına destek için başlattığı kampanyaya da ilk imzaları Vatan Partililer verdi. Heyet ile birlikte Büyükelçiliğe gelen Vatan Partisi Öncü Gençlik üyeleri de imza atarak kampanyaya destek oldu.

‘MÜCADELEYE TEŞVİK EDİYORSUNUZ’

 

Verdiği destekten dolayı Türk halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Büyükelçi Reyes, “Sizlerin Türkiye'de milyonları temsil ettiğinizi biliyoruz. Gerçekten Türk halkına yanımızda olduğu için teşekkürü borç biliyoruz. Çünkü her geçen gün dostluk mesajları artarak bize ulaşıyor. Aslında destekler bizi şaşırtmıyor. Türk halkının da nasıl tarihi sürece tabi olduğunun bilincindeyiz. O yüzden Venezuela halkı için Türk halkının tarihi alınması gereken bir örnek” dedi. Türk milletinin verdiği desteğin mücadelelerine benzin aşıladığını ifade eden Reyes, şunları söyledi: “Biliyoruz ki Türkiye, bu halk bugünlere kolay kolay gelmedi. Türkiye’nin tarihini yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin de şu anda maruz kaldığı emperyalist saldırıların geçmişten gelen döngü içinde olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin Osmanlı imparatorluğunun küllerinden yeniden doğduğunu da biliyoruz. O cesur kadınlar ve erkekler sayesinde bugün Türkiye kamuoyu önünde olması gereken konumda.”

 

 

‘YOLU AŞMAK İÇİN BENZİN AŞILIYORSUNUZ’

 

“Bu noktada emperyalist saldırılar geçmişte kalmadı Türkiye hâlâ emperyalist saldırıların altında. Ancak halk mücadelesini iyi biliyor. Bizler de sizler sayesinde yalnız olmadığımızı da biliyoruz. Biliyoruz ki ABD örgütlerinde, BM nezdinde emperyalizme karşı hep galip geldik. Şimdi bu savaşın son safhasına geldik. Bu noktada olmayan hükümetler icat edilip tanınması söz konusu oluyor. Bu doğrudan bir darbedir. Venezuela’nın ihtiyacı olan egemenliğine saygı duyulması. Bu noktada sizlerden aldığımız imzaları Cumhurbaşkanına ulaştıracağız. Varlığınız önemli. Mücadeleye daha da teşvik ediyorsunuz. Yolu aşmak için benzin aşılıyorsunuz bizlere.”

‘DIŞİŞLERİ BAKANIMIZLA GÖRÜŞTÜRMEK İSTERİZ’

 

Büyükelçi Reyes, Venezuela Dışişleri Bakanının Türkiye’ye geleceğini de Vatan Partisi heyeti ile paylaştı. Reyes, “Haber Dışişleri Bakanımızı Türkiye’de ağırlayacağız. Bakanımızın mevkidaşı ile toplantıları olacak. Bu noktada da Dışişleri Bakanımızla sizleri bir araya getirmek için program hazırlamak isteriz” dedi.

 

 

‘TÜRK HALKI EMPERYALİZMİN İKİ YÜZÜNÜ İYİ TANIR’

 

Prof. Dr. Tülin Oygür de Türk halkının Venezuela’nın ve Maduro’nun yanında olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bundan 100 yıl önce Türk milleti ayağa kalktı. Atatürk bize bağımsızlığımızı kazandırdı. Türk halkı emperyalizminin iki yüzünü çok iyi tanır. Şimdi emperyalizmin yeni saldırıları altında olan Türkiye Cumhuriyetidir. Dolayısıyla devletimiz Türk halkı, Vatan Partisi olarak antiemperyalist mücadelesinde Venezuela halkının yanındayız. Bütün araçlarımızla, gençliğimizle daima yanınızdayız. Sayın Maduro’nun ABD’nin yüzüne fırlatmak üzere başlattığı, ‘Venezuela’dan elini çek’ imza kampanyasına gönlümüzle destek vermek için buradayız. Vatan Partisi demokratik ve refah dolu bir ülke olmanın ancak emperyalizme karşı tam bağımsızlık mücadelesi vermekle mümkün olacağını bilen ve bunun mücadelesini veren siyasi partidir. Antiemperyalist mücadelemizi Venezuela halkıyla da tam dayanışma içinde sürdürmeye kararlıyız.”