Mustafa İlker Yücel: "Sorunlar büyük, mücadeleye devam"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mustafa İlker Yücel, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından açıklama yaptı

Tarih:

Vatan Partisi'nin İstanbul adayı Mustafa İlker Yücel, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

 

"2014'ten itibaren, Silivri duvarlarının yıkılmasından sonra girdiğimiz yeni süreç, kesintiye uğramayacak. Sabah oy verirken de vurgulamıştım, kim seçilirse seçilsin, bölücülük tasfiye edilmeye devam edecek.

 

Seçmen, iki partiye birden itildi. Bir tarafta ekonomide çözümü olmayan Ak Parti, diğer tarafta Batı'ya göz kırpan, bölücülüğü okşayan CHP. Vatan Partisi kendi programını savunmakta ısrar etti. Vatan Partisi yangın tüpü gibidir. Normal zamanlarda varlığı pek fark edilmiyor ama kriz zamanlarında en önemli görevi yapar, yaptı, yapacak. Sert rüzgara hatta fırtınaya rağmen oylarımızı koruduk. Daha önce de sıkça da vurguladığımız gibi Ak Parti Türkiye'yi tek başına yönetemiyor. Samsun'da Bandırma Vapuru önünde verilen fotoğrafın hükümeti Türkiye'yi kurtarır. Ciddi ekonomik sorunlarımızı ve güvenlik tehditlerini ancak omuz omuza vererek aşabiliriz.

 

Çözüm kendini dayatıyor. Bakınız Sayın İmamoğlu 'Ankara'dan yönetmeyeceğim' demişti ama ilk açıklamasında Ankara'ya seslendi ve 'Sorunları birlikte çözelim' dedi. Türkiye'nin çözüm programı kendini dayatmaya devam edecek.