Mustafa İlker Yücel: Her gün şeffaflık diyorlar ama mal varlıklarını gizliyorlar

İBB Başkan Adayımız M. İlker Yücel, adaylara çağrıda bulunarak “İBB bütçesinin başına oturacak kişilerin mal varlığını kamuoyunun bilmesi lazım” dedi

Tarih:

Partimizin Mecidiyeköy’deki masasını ziyaret eden Yücel, Vatan Partisi kadrolarının kaya gibi sağlam olduğunu, sadece 23 Haziran değil, Türkiye’nin geleceği için hazır olduklarını söyledi. Partisinin masasından sonra AK Parti ve CHP masalarını da ziyaret eden Yücel, AK Partililerle yaptığı sohbette “Milletimizin güzel özellikleri var, zor zamanda sımsıkı kenetleniyor birleşiyoruz. Türkiye bu süreçte dünyaya bir mesaj veriyor, Amerika’nın dayatmalarına karşı yumruk gibi olacağız. O yüzden Vatan Partisi’nin ve Ak Parti'nin dayatmalara karşı kararlılığı çok önemli” dedi.

 

 

“Biz Mal ve Mülk Hırsalarımız Olmadığı İçin Vatan Partiliyiz”

 

İBB Başkan adaylarının şeffaf olmaları ve mal varlıklarını açıklamaları gerektiğini söyleyen Mustafa İlker Yücel, “İki aday da her gün şeffaflık sözü veriyor. Ancak şeffaflık sözü veren Ekrem İmamoğlu'nun mal varlığı hakkında gizlilik kararı var.

 

Diğer adayın mal varlığının sadece bir kısmını kamuoyu biliyor. Binali Yıldırım, İDO’da müdürlük yaptı. Eşi öğretmenlik yaptı. Mevcut mal varlığı yaptığı görevlerdeki maaşla elde edebilecek mal varlığı değil. O da izaha muhtaç.

 

Eğer İstanbul'u yönetmeye adaysanız mal varlığınızı açıklayacaksınız ve diyeceksiniz ki ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 42 milyar TL’lik bütçesini gönül rahatlığıyla bana teslim edebilirsiniz.’ Ben buradan da çağrıda bulunayım: Madem şeffaflık diyorsunuz, onu kendimizden başlatalım.

 

Benim mal varlığım: Bilgi, kitap... Genel Başkanımız Doğu Perinçek'i örnek alıyoruz. Ne mutlu ki bizim mutluluk kaynaklarımız bambaşka. Biz mal ve mülk hırslarımız olmadığı için Vatan Partiliyiz. Böyle yaşar ve böyle hayata veda ederiz. Bizi bir araçla, malla, köşkle mutlu edemezsiniz. İnsanlığın büyük özlemleri için yaşamak ve vatanımıza hizmet etmek en büyük mutluluk. Vatan Partisi bir dava partisidir. Bizim neyimiz varsa davamıza aittir" dedi.

1/4
2/4
3/4
4/4