Konya İl Başkanlığımız, Genel Üye Toplantısını gerçekleştirdi

Konya İl Başkanlığımız, 7 Ekim Pazar günü, Konya İl Başkanımız Kazım Koçer’in başkanlığında Genel Üye Toplantısı yapıldı

Tarih:

1/5
2/5
3/5
4/5
5/5

Konya İl Başkanlığımız, 7 Ekim Pazar günü, Konya İl Başkanımız Kazım Koçer’in başkanlığında Genel Üye Toplantısı yapıldı. Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ve 27 Ocak günü Ankara’da yapılacak olan Vatan Partisi Olağanüstü Genel Kurultayını değerlendirdi.


Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, Cumhurbaşkanlığı Seçiminin aynı zaman da Türkiye için Hükümet Başkanı seçimi olacağını belirtti.


Artık Cumhurbaşkanı’nın, yeni Anayasa’ya göre Hükümet Başkanı sıfatını taşıyacağını, Hükümet Başkanı, Hükümet Programına doğrudan oluşturan, Bakanlar Kurulunu oluşturan ve hükümeti doğrudan yöneten, bir sorumluluğa sahip olacağı görüşü hep bir ağızdan vurgulandı.


Gündeme ilişkin söz alan Vatan Partisi Konya İl Başkanı Kazım Koçer:


“Türkiye’nin Amerikan Emperyalizmine, onun taşeron örgütlerine karşı Vatan Savaşı verdiği, Batı Asya’da silahların konuştuğu bir süreçte, Cumhurbaşkanı’nın savaşı yönetebilen, bölgede ittifaklar örebilecek bir kabiliyete ve ön görüye sahip olması gerekir.


Seçilecek olan Cumhurbaşkanı’nı Vatan Savaşı sürecinde Türkiye’nin zorunluluklarını, Milli Aday ve Milli Hükümet temelinde program ve stratejisiyle çözme işi önündedir. Bugün, Türkiye’nin Vatan Savaşı verdiği süreçte önünde üç temel zorunluluk vardır:


1- Millî Direnme Ekonomisinin örgütlenmesi ve orta vadede Üretim Ekonomisinin inşası,


2- Millî Eğitim Seferberliği’nin başlatılması,


3- Vatan Savaşı’nı zaferle sonuçlandırıp, Avrasya temelinde saygın konumunu almasıdır.” dedi.


“Türkiye’nin Vatan Savaşı’nı yönetecek Cumhurbaşkanı ve Milli Hükümeti, Vatan Partisi’nin kadrosu ve birikimine dayanması zorunludur.” kararlılığı tüm partililer tarafından belirtildi.


Vatan Partisi Konya İl Başkanlığı Genel Üye Toplantısı’nda, ikinci oturumda, 27 Ocak günü Ankara’da yapılacak olan Vatan Partisi Olağanüstü Genel Kurultayı’na katılmanın zorunluluğunu aktarılırdı. Kurultay çalışmalara başlanmasına karar verildi.


Toplantı, Vatan Partisi üyelerinin, “Milli Hükümet Liderini, Cumhurbaşkanı’nı seçiyor” ortak mesajı ile sonlandırıldı.