Kiraz Belediye Başkan Adayımız Meltem Ayvalı oldu

Kiraz Belediye Başkan Adayımız Genel Başkan Yardımcımız Eczacı Meltem Ayvalı oldu

Tarih:

1/11
2/11
3/11
4/11
5/11
6/11
7/11
8/11
9/11
10/11
11/11

Belediye Başkan Adayı Genel Başkan Yardımcısı Meltem Ayvalı olarak açıklandı. Vatan Partisi İzmir, Kiraz’da Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı gerçekleştirdi. Vatan Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Rifat Mutlu’nun yaptığı açılışta Vatan Partisi’nin Kiraz Belediye Başkan Adayı Eczacı Meltem Ayvalı olarak açıklandı. Meltem Ayvalı, şu anda Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Vatan Partisi’nin Kiraz Belediye Başkan Adayı aynı zamanda İzmir’de tüm siyasi partiler arasında en geç aday.  
 
Vatan Partisi İzmir, ilk seçim koordinasyon merkezini Kiraz’da açtı. Vatan Partisi Kiraz Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını Vatan Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Rifat Mutlu gerçekleştirdi. Kiraz halkının genciyle yaşlısıyla katılım gösterdiği açılışta Dr. Rifat Mutlu, ilk konuşmayı yaptı. Mutlu, Vatan Partisi’nin Kiraz Belediye Başkan Adayı’nı açıklayarak sözlerine başladı. Mutlu, “Vatan Partisi’nin Kiraz için önemi çok, Kiraz’ın Vatan Partisi için önemi çok. Kiraz, çok büyük yokluklar, yoksulluklar içinde. Çünkü üreticinin memnun olması, üreticinin evine ekmek götürmesi, beslenmesi ,geçinmesi neredeyse imkansız hale geldi. Hepimizin bildiği gibi tarım ve hayvancılık ekonomisi ağır olan Kiraz’da üç tane su kaynağı var. Bir; derin su kuyularından pompayla çekip, ikincisi artezyen kuyular, üçüncüsü de Küçük Menderes çayı. Ama hepimiz biliyoruz ki Küçük Menderes çayının özellikle yazın suları azaldığı zaman çok ciddi bir su kaybı su olması nedeniyle tarım alanları yeterli sulanamıyor, verimli ürünler alınamıyor. Bu nedenle Kiraz için gölet sayısının arttırılması gerekiyor. Sulama projelerine öncelik verilmesi gerekiyor” diyerek Kiraz’da gölet sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.  

 


“Adaylık açıklaması değil, görev çağrısıdır” 


Mutlu, konuşmasının sona ermesinin ardından açılışta Vatan Partisi Kiraz Belediye Başkan Adayı olan Eczacı Meltem Ayvalı’yı takdim etti. Kirazlı olan Eczacı Ayvalı, “Beni doyuran, büyüten, okutan ve bağrına basan bu toprakların eli öpülesi insanlarına teşekkürü ve hizmeti bir borç bildiğimi belirtiyor, hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum” diyerek sözlerine başladı. Ayvalı, “Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Rıfat Mutlu'ya seçim çalışmalarına ilçemizden başlayarak partimizin Kiraz'a verdiği değeri gösterdiği için ayrıca teşekkür ediyorum.  Değerli dostlar, bu yalnızca bir adaylık açıklaması değil, görev çağrısıdır. Sizleri 31 Mart'ta tüm Türkiye'ye mesaj vermeye, çıkış yolunu göstermeye ve sorumluluk almaya çağırıyorum. Çünkü başka seçenek yoktur. Oy pusulasında seçenek diye sunulanların hepsi ömrünü tamamlamıştır, çıkmazdır. Oy pusulasında seçenek diye sunulanların hepsi ömrünü tamamlamıştır, çıkmazdır.   
 
Bir yanda; Türkiye'yi üretimden koparıp borç batağına sürükleyerek, varımızı yoğumuzu satarak çiftçiyi, işçiyi, esnafı nefes alamaz hâle getirenler, bir yanda; Atatürk'ten çoktan vazgeçerek Türkiye'nin vatan savaşına muhalefet edenler, PKK'nın partisi ile açık ittifak yapıp seçmenden oy uğruna bölücülüğe katlanmasını isteyenler, bir yanda ise yer yerinden oynarken tek kelime ettiği duyulmamış, adı var kendisi yok, seçimden seçime hortlatılan hatıra partileri. Tek seçenek; Ermeni Soykırımı yalanını tarihin çöplüğüne atan, Silivri duvarlarını yıkarak Ergenekon-Balyoz tertibini bozan, Türkiye'nin dış politikasına yön veren, Atatürk gençliği yetiştiren, bütün gazetelerin televizyonların tek tek kapandığı dönemde halkçı yayın organlarını yaşatan ve büyüten, "üretim ekonomisi" kavramını Türkiye'nin ve diğer partilerin gündemine sokan, FETÖ ile yıllardır tek başına ve korkusuzca mücadele eden alnı ak, başı dik Vatan Partisi’dir” dedi.  

 


“Bizimkileri işe almayı vaat etmiyoruz” 


“Biz size ‘bizden olmayanları işten çıkarıp bizimkileri işe almayı’ vaat etmiyoruz. Sizlere iş garantisi verenlerin hepsi birilerini ağlatırken başkasını güldürmeyi vaat ediyor. Biz bunu kendi insanımıza yakıştıramıyoruz. Hepimiz biriz.  Vatan Partisi sizlere; kanunun yetki verdiği ölçüde kaynakları, üretimi ve istihdamı artırmaya yönlendirmeyi vaat ediyor. Kimseyi kenara atmadan, ötekileştirmeden gençlere yeni iş alanları açmayı vaat ediyor. Bunun için çılgın değil, akılcı projelerle varız” diyen Ayvalı, konuşmasında Vatan Partisi’nin vaatlerini açıkladı.  

 


“Kiraz, basit matematik hesaplarıyla gözden çıkarılmıştır” 


Ayvalı, “Bugüne kadar ilçemize emek veren yerel yöneticilerin çabalarına rağmen, ki onlara teşekkür  ediyoruz var olsunlar, Kirazımız hep kenara itilmiştir, kendi kaderine terk edilmiştir, değeri bilinmemiştir. Basit matematik hesaplarıyla masa başında gözden çıkarılmıştır. Fakat insanımız her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Temel ihtiyaçlarını kolayca karşılamayı  hak ediyor. Üreterek özgür biçimde yaşamayı hak ediyor. Sanatla yaşamayı, sporla yaşamayı hak ediyor. Nitelikli bir sosyal hayatı hak ediyor. Değer bilenlerin dönemine giriyoruz. Üreten ve mutlu bir kent için göreve talibiz. Uzman kadrolarımızla hazırız. Sizlerden yetki istiyoruz” 

 


“Kadınlarımızın sorunlarını da gücünü de biliyoruz” 


Ayvalı, konuşmasını kadınlara seslenerek bitirdi: “Vatan Partisi yönetiminde kadın öndedir. Kadınlarımızın sorunlarını da gücünü de biliyoruz” 


Konuşmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Rifat Mutlu ve Kiraz Belediye Başkan Adayı Eczacı Meltem Ayvalı, seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi, açılışın ardından parti örgütüyle birlikte esnafı ziyaret etti, sorunlarını dinledi.