Hatay İl Başkanlığımızın, demokratik kitle örgütleri ziyaretleri sürüyor

İskenderun Belediye Başkan Adayımız Beşir Baysoy, ziyaretlerinde sorunları dinledi ve projelerimizi paylaştı

Tarih:

İSÇEİD Başkanı Nurullah Er
İSÇEİD Başkanı Nurullah Er
1/5
Aşir Alkaç ve Beşir Baysoy
Aşir Alkaç ve Beşir Baysoy
2/5
Beşir Baysoy ve Kazım Çakır
Beşir Baysoy ve Kazım Çakır
3/5
Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Göde
Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Göde
4/5
TEMAD
TEMAD
5/5

Vatan Partisi toplumun sorunlarını çözmenin yolunun, toplumun örgütlendiği kitle örgütlerinin önemini bildiklerinden, Vatan Partisinden adaylığı açıklandığından bu yana bu yapıları ziyaretlerini sürdürdüğünü ifade etti. Bundan sonrada toplumun sorunlarını, meslek örgütleri, demokratik kitle  örgütleri, sendikalar ve kültür ve dayanışma derneklerini ziyarete ederek sürdüreceklerini belirtti. 


Vatan Partisi İskenderun belediye başkanı Beşir Baysoy, Türkiye Astsubaylar Derneğini ziyaret ederek, sorunlarını dinlediklerini ve partisinin projelerini paylaştıklarını söyledi.  


Baysoy: 


“Bugün Vatan Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı olarak Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin (TEMAD) İskenderun şubesini ziyaret ettim. Halkın sorunlarını, iç ve dış politikaları ve İskenderun için yapacağımız projeleri anlattık. Aynı zamanda emekli astsubaylarımızın sıkıntıları hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Türk silahlı kuvvetlerinin değerli mensupları ile fikir birliğinde olmak bizi mutlu etti” 


TEMAD İskenderun şube başkanı Kazım Çakır, biz TSK’nin bel kemiği ve vatan savaşında şehitler verdiklerini belirterek “Vatan Partisi İskenderun belediye başkan adayı Beşir Baysoy bizi ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Vatan Partisinin, TSK’ye ne kadar değer verdiğini biliyoruz. Seçim yarışında başarılar diliyoruz” dedi. 


Vatan Partisi belediye başkan adayı Beşir Baysoy, Kitap Otağı Yayınevi genel yayın yönetmeni Alkaç’la görüştü. Baysoy “Eğitime ve milletimizin aydınlanmasına biz önem veriyoruz. Bu anlamda belediye başkanı olduğumuzda belediyenin halkımız başta olmak üzere, her yaşta insanımızın eğitilmesi için kütüphaneler, eğitim yuvaları açacağız. Sistem partilerinin toplumu tarikatlar ve cemaatlarla yönetirken, biz Mustafa Kemal’in ilkeleri doğrultusunda yöneteceğiz. Parasız eğitim  projemizi yerel de uygulayacağız” dedi. Otağ Yayınevi yayın yönetmeni, eğitimin ve aydınlanmanın önemine dikkat çekerek, Beşir Baysoy’ya çalışmalarında başarılar, ziyaret için teşekkür etti.

EMEKLİLER BU ÜLKENİN BÜYÜK DEĞERLERİDİR


Vatan Partisi İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Bayso, iki emekli derneğini ziyaret ederek, hem sorunlarını dinledi, hem de Vatan Partisinin emeklilerle ilgili projelerini anlattı. 


İlk önce İskenderun Demir Çelik Çalışan ve Emekliler Derneğini ziyaret etti. İSÇEİD Başkanı ve yöneticileri ile görüşmede, İSÇEİD başkanı Nurullah Er ve yöneticilerin önerilerini dinledi. Emeklilerin sorunlarının çözülmesinin önemine değindi. 


Baysoy ikinci olarak Türkiye Emekliler Derneği İskenderun şube başkanlığına ziyaret etti. Şube başkanı  ve yöneticilerle sohbet ederek, partinin emeklilerle ilgili çözüm programını konuştu. 


Nurullah Er öncelikle “İntibak yasası çıkarılmalı ve emeklilerin mağduriyeti giderilmelidir. Emekliler kahve köşelerinde bir bardak çaya muhtaç duruma getirilmemelidir” diyerek, önümüzdeki dönemde bütün siyasi partilerle emekliler için görüşmeler yapacaklarını belirtti. 


Bundan sonra emekli sahipsiz değil diyen Baysoy “Vatan partisi, emeklilerimize pranga vuran emperyalist talimatları yırtıp atacak, özelleştirmeci hükümetlerin zulmüne son verecek. 


Tüm emeklileri kapsayan intibak yasası çıkaracak, maaşlar arasındaki uçurum ortadan kaldırılacak. 


“Emekli maaşını hesaplama yöntemini düzenliyoruz” uydurmasıyla çalışırken alınan maaşın % 70’inin gasp edilmesine, son verecek.” dedi. 


Türkiye Emekliler Derneği başkanı Hüseyin Göde “ Sağlık ve konut sorunu bizim en önemli sorunlardan biridir. Ayrıca ücretlerimizin iyileştirilmesi gibi sorunlarda emeklilerin önemli sorunlardandır. Konut ve sağlık alanında çalışmalar bekliyoruz.” 


Belediye başkan adayı Beşir Baysoy “Vatan Partisi iktidarında, çalışma yeteneğini yitirmiş yaşlılar, devlet güvencesi altında olacaktır. Yaşlıya destek modelleri güçlendirilecek, yeterli sayıda ve yeterli kapasitede yaşlı bakım yurtları açılacaktır. Sokakta yatan kimse kalmayacak, evsizler devletin koruması altına alınacaktır. 


Banka promosyonu denilen, emeklinin hakkıdır. Emekli maaşından kazanç sağlayan bankaların, bedelini düzenli olarak ödemesi sağlanacak. 


Sağlık ücretsiz olacak, emeklilerin de muayene, tedavi ve ilacından para alınmayacak” diyerek emeklilerin ilerleyen yaşlarında mutlu yaşayacaklarını ifade etti.