Genel Sekreterimiz Utku Reyhan nöbetteki maden işçileriyle birlikte

Genel Sekreterimiz Utku Reyhan ve beraberindeki Parti heyetimiz, madende direnen işçilere destek için Zonguldak'ta.

Tarih:

Genel Sekreterimiz Utku Reyhan, Zonguldak maden işçisiyle buluştu. Hükümetin özelleştirme politikalarına Zonguldak'tan tepki gösterdi.

 

 

MADENLER VATANDIR

 

Genel Sekreterimiz Utku Reyhan "Burada işçi kardeşlerimiz ekmek mücadelesi veriyor. Tek gayeleri evine ekmek götürmek. Hükümetin açıklamaları çok şaşırtıcı; burada terör faliyeti var gibi bir riyakar söylem içerisine girdiler. Burada bir terör faaliyeti yok. İşçi kardeşlerimiz emeğini hakkını savunuyorlar. Buradan ilan ediyoruz; siz içeriden biz dışarıdan mücadeleyi yürüteceğiz. Buradayız bir yere ayrılmıyoruz. Sizler Türkiye'nin emekçilerisiniz. Buraya da boşuna emeğin başkenti dememişler. Vatan partisi olarak her zaman işçimizin yanındayız. Haklı mücadelenizin destekçisiyiz. Hiç bir sermayedar buradaki binlerce emekçiden daha değerli değildir."ifadelerine yer verdi.

 

 

ZONGULDAK ŞEHİTLER VERMİŞ BİR MEMLEKETTİR

 

Genel Sekreterimiz Utku Reyhan Zonguldak'ın tarihi önemine vurgu yaparken şu ifadeleri kullandı:

 

Zonguldak emeğin başkentidir. Türkiye'nin 'Vatan Savaşı' verdiği süreçte, 15 temmuzda sokalarda direnmiş , şehitlerini uğurlamış, emeğini elleriyle göğüslemiş yüreği pek insanların şehridir. Hükümet ne yapmaya çalışmaktadır? İşinize geldiğinde sokağa çağırıp işineze gelmeyince onları yok saymanız riyakarlıktır. Buradan yetkililere sesleniyoruz; emeğin hakkını emekçiye teslim edin. Biz emeğin takipçisiyiz. Türkiye'nin 'Vatan Savaşı'na' girdiği bu süreçte böyle sorumsuz tavırlardan kendinizi alıkoyun.