Genel Başkanımız Doğu Perinçek'ten Suriye Cumhurbaşkanı Esad'a mesaj

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, Suriye sınırından, emperyalizme karşı direnen Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a selam gönderdi.

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen panelde ABD’nin Suriye saldırına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

“Amerika kaybediyor. Oralara iki bomba atayım da prestijim bozulmasın diye saldırı yapıyor” diyen Perinçek, şunları söyledi: “Kendileri de söylüyor arkası gelmeyecek. Bu, bir saldırıdan çok aczin, yenilginin ifadesidir. Suriye’si, İran’ı, Rusya’sı, Çin’i, Hindistan’ı Amerika’yı yendi. Artık Amerika’nın egemen olduğu bir dünya yok. Bu zaferi bizimle paylaşamayan, hâlâ Amerikan füzelerinin üzerinde oturanlar var. Yaptıkları açıklamalardan utanç duyuyorum. Suriye’ye Amerikan saldırısından memnun olduğunu açıklıyor Tayyip Erdoğanlar, Binali Yıldırımlar. Onlardan utanıyoruz. Bu mu Müslümanlık? Müslümanlığın hangi kitabında, hangi ayetinde böyle bir şey var? Emperyastleri, Haçlıları alkışlamak hangi kitapta var? Saldırıya destek olan Tayyip Erdoğan yönetimini sırtımızda taşıdığımız için Türkiye olarak bizler de sorumluyuz. Türkiye’yi onlardan kurtaracağız. Suriye’ye Amerikan saldırısını destekleyenler Türkiye’yi yönetemez. Önümüzdeki dönemde türkiye’yi vatanseverler üreticiler yönetecek.

 

 

SURİYE İMTİHAN ALANI

 

Suriye’nin dostluğu bizim için dostluktan büyük anlamlar taşı- maktadır. İran dostluğu, Rusya dostluğu, hatta çin dostluğu demektir. Irak’ı, İran’ı, Azerbaycan’ı, Çin’i, Rusya’sı, Hindistan’ı, Türkiye Suriye’de ne yapı- yor diye bakıyor. Eğer Türkiye Suriye’nin yanındaysa, o Türkiye güvenilir ülkedir, seni satmaz, işbirliği yapılabilir. Suriye, Türkiye için imtihan alanı, denek taşı. Suriye’yle ilişki bizim garantimiz, gü- vencemiz.

 

Amerikan füzeleri önünde secdeye varanlar, Türkiye’nin güvenliğine karşı Amerika’yla hareket eden grubun yanına düşmüştür. Siz Türkiye’nin terörle mücadelesini nasıl yürüteceksiniz? Enerji güvenliğini nasıl sağlayacaksınız? Tayyip Erdoğan’a, Binali Yıldırım’a, Mevlüt Çavuşoğlu’na soruyorum. Türk Akımı diyoruz. İpek Yolu diyoruz. Buralarda Türkiye güvenliğini nasıl sağlayacak?

 

Amerika’nın dünyanın efendisi olacağım dediği dönemin sonuna geliyoruz. Gördünüz, Almanya bu fiyasko saldırıya katılmadı, ben yokum dedi. Yeni bir dünya kuruluyor. Bu yeni dünyada Suriye vazgeçilmez kardeşimiz. Aradaki mayınları temizleyeceğiz. Sayın Beşar Esad’ı Ankara’da karşılayacağız. Sultanahmet Camisi’nde zafer namazı kılacağız.”