Doğu Perinçek: Emperyalist saldırıya karşı Suriye'nin yanındayız

Genel Başkanı Doğu Perinçek, Suriye’ye yapılan saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı.

Tarih:

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Doğu Perinçek, Suriye’ye yapılan saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı. Perinçek, şunları söyledi:

 

Suriye Devleti’nin, Suriye Ordusu’nun, Suriye milletinin, kardeşlerimizin, komşularımızın yanındayız. Onlarla yüreklerimiz birlikte çarpıyor. Onların ABD emperyalizmine karşı kahramanca direnişini Türkiye’den destekliyoruz.

 

ABD’nin füzelerini memnuniyetle karşılayan Tayyip Erdoğan yönetimi Türk Milletini kesinlikle temsil etmiyor. Müslümanların vurulmasını, mazlumların vurulmasını memnuniyetle karşılayan bir yönetim Türkiye’yi temsil edemez.

 

 

2019’DA HAÇLILARI DESTEKLEYENLER DEĞİL VATANSEVERLER KAZANACAK

 

Bu nasıl Müslümanlık? Bu nasıl komşuluk? Bu nasıl kardeşlik? Bu nasıl insanlık? İşte görüyoruz; bu hükümet Haçlıların kontrolünde olan bir hükümet! Tayyip Erdoğan yönetimi haçlının füzelerini destekleyen bir hükümet.

 

Müslüman dünyası bu haçlıyı 1200 yıldır tanıyor. Türk Milletine ve bütün insanlığa, başta Suriye olmak üzere İran, Irak, Lübnan bütün Arap, Fars komşularımıza Rusya’ya Çin’e ve bütün Asya’ya, Afrika’ya, Latin Amerika’ya söz veriyoruz: Türkiye bu hükümetten kurtulacak ve Vatan Partisi’nin merkezinde olduğu, Suriye’ye dost, insanlığa dost, komşuluğa vefa ve sadakat gösteren bir hükümete Türkiyemizi kavuşturacağız.

 

ABD’nin bu saldırısının hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. ABD yenildi. Yenilgisini örtmek için böyle gösterilere girişmektedir. İstediği kadar füze atsın, hiçbir füze ABD’nin yenilgisini örtemez. Suriye ABD’yi yenmiştir. İnsanlık, mazlum milletler, Batı Asya’nın mazlum halkları ve Müslüman halkları ABD’yi yenmiştir. 2019 seçimlerini de haçlıları destekleyenler değil vatanseverler kazanacaktır.

 

Şimdi Suriye düşmanı hükümetten kurtulma sırası Türkiye’ye gelmiştir. Tayyip Erdoğan yönetiminden kesinlikle kurtulacağız. Türk milletini vatan partisinin önderliğinde toplanmaya çağırıyoruz. Haçlı emperyalizmine karşıyız, Amerikan emperyalizmine dur diyoruz.

 

Bu hükümetin ABD saldırısını desteklemesi, aynı zamanda teröre karşı mücadeleye ağır bir darbedir. Tayyip Erdoğan’ı şu an FETÖ alkışlıyor. FETÖ ile PKK terör örgütüyle aynı safa düştüler! ABD’nin yanına düştüler. AKP’nin tabanına da çağrıda bulunuyoruz. Bakanlara, milletvekillerine de çağrıda bulunuyoruz: Böyle bir hükümette yer almayın. Böyle bir partide yer almayın. Ey AKP’liler, ey AKP’nin vatanseverleri, Amerikan emperyalizmini alkışlayan, onlara destek olan bir yönetiminin kumandası altında durmayın.

 

Müslüman gibi davranın. Müslümanlık bu değildir. Şu an AKP’den istifa etmek en büyük fazilettir. Faziletli olmak budur. Amerikan emperyalizminin yanında bulunarak faziletli olunmaz. İstediğiniz kadar namaz kılın, dua edin, Hac’ca gidin, Amerikan emperyalizminin yanında durmak sizi Müslüman yapmaz, sizi kurtarmaz.

 

Türk milleti Vatan partisine güvensin. Vatan Partisi görevinin başındadır. Kendimize güveniyoruz. Önümüz açıktır, ufkumuz açıktır. ABD’nin gösteriş saldırılarının hiçbir kıymeti harbiyesinin olmadığını önümüzdeki dönemde göreceğiz.