Dava arkadaşları: Hesapsız bir vatansever

Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk kumpası mağdurları, Polat'ın vefatını üzüntüyle karşıladı.

Tarih:

Emekli Hava Tümgeneral Beyazıt Karataş, aynı partide mücadele yürüttüğü silah arkadaşının ardından şunları söyledi: “Amiral Soner Polat, silah ve dava arkadaşımdı. Balyoz Kumpası'nda beraber yargılandık. Beraber hapis yattık. Tümamiral Soner Polat donanmanın yıldızıydı. Ülke için çok önemli bir değerimizi kaybettik. Çok değerli kumpas şehitlerimiz arasında yerini aldı. Bu süreç içerisinde bıkmadan usanmadan Türkiye için mücadelesine devam etti. Bir adım geri atmadı. Hastalığının son anına kadar yazmaya bilgi vermeye devam etti. Genç yaşta aramızdan ayrıldı. Bu bizi çok üzdü. Bunu kelimelerle anlatmak çok zor. Soner Polat Türkiye'nin geleceği için bize bir rota çizdi. Amiral Soner Polatlar, Amiral Özden Örnekler, Amiral Aziz Çakmaklar ve diğer rahmetli olan arkadaşlarımız bizlere örnek oldular. Onların mücadelesini yaşatmaya devam edeceğiz. Mümkün olduğu kadar geniş kesimlere arkadaşlarımızı anlatmaya devam edeceğiz. Başımız sağ olsun. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş
Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş

Polat'ın ardından silah arkadaşları şu mesajlar yayımlandı:

 

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz: Soner Polat Amiralimizi kaybettik. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Balyoz Davası sürecinde ve bugün yanımızda olan vatanseverlere şükranlarımı sunuyorum. Bu adi kumpasa hayat verenleri de milletimizin unutmaması gerektiğini hatırlatıyorum. O da bunu isterdi...

 

Emekli Amiral Semih Çetin: Okulda sınıf arkadaşım, hapiste koğuş arkadaşım, meslekte silah arkadaşım, Türkiye sevdalısı dava arkadaşım Amiral Soner Polat'ın vefat haberini almanın derin üzüntüsü içerisindeyim. Başımız sağ olsun.

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz
Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz

Emekli Subay Mustafa Önsel: Balyoz kumpasına dahil edilmemin en büyük kazançlarındandır Soner Amirali tanımak. İnanılmaz bir mütevazılık, müthiş bir bilgi birikimi, parlak bir zeka, hesapsız bir vatanseverlik... O da benim gibi ilk...

Emekli Subay Mustafa Önsel
Emekli Subay Mustafa Önsel

Balyoz davası avukatlarından Murat Ergün: Büyük vatansever, E.Tümamiral Soner Polat ağabeyimin erken vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Mekanı Cennet olsun. Çakmak Amiralin, Özenalp Albayın, Tatar Yarbayın yanına gitti. Ona ve silah arkadaşlarına çektirilen Balyoz eziyetinde görev alanları lanetle anıyorum.

Avukat Murat Ergün
Avukat Murat Ergün

ARDINDAN MESAJLAR:

 

Burhan Kuzu: Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve Vatan Partisi camiasına sabır ve başsağlığı dilerim.

 

Önder Aksakal: Eski Deniz Kuvvetleri İstihbarat Daire Başkanı, emekli Tümamiral Soner Polat'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Birikimli, vatansever bir subayımızdı. Ailesine, sevenlerine, bahriyelilere ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü Vatan Partisi'ne taziyelerimi iletiyorum.

 

Salih Tuna: Soner Polat yazılarını sıklıkla paylaştığım sahici bir yurtsever, ümmeti ve mazlumları gözeten bir vicdan her daim Filistin ve Filistinlilerin yanında her daim müstevlilerin karşısında kahraman bir amiralimizdi. Allah sonsuz rahmet etsin....

 

Ersoy Dede: FETÖ’nün açıktan hedef aldığı komutanlarımızdan biriydi.. Silivri'den çıktıktan sonra yakalandığı hastalıkla mücadele ediyordu.. Mekanı cennet olsun..