Antakya Belediye Başkan Adayımız Av. Mehmet Çokluk oldu

Antakya Gazeteciler Cemiyetinde düzenlen bir törenle Hatay’ın büyük ilçelerinden Antakya Belediye Başkan Adayı genç avukatlardan Mehmet Çokluk oldu

Tarih:

1/5
2/5
3/5
4/5
5/5

Antakya Belediye Başkan adayımız açıklandı. Antakya Gazeteciler Cemiyetinde düzenlen bir törenle Hatay’ın büyük ilçelerinden Antakya belediye başkan adayı genç avukatlardan Mehmet Çokluk oldu. Mehmet Çokluk Türkiye Gençlik Birliğinde yöneticilik yapmıştır. Hatay Barosuna kayıtlı avukatlık yapmaktadır. 

 


Mustafa Kemal’in Askerleri Olarak Birliği ve Kucaklaşmayı Temenni Ediyoruz


Tanıtım toplantısına Vatan Partisi il başkanı Yunus Özgür Yıldırım, Antakya Gazeteciler Cemiyeti başkanı ve Atayurt Gazetesi sahibi Ahmet Abdullahoğlu, Vatan Partisinin, İskenderun ilçe başkanı, Samandağ ilçe başkanı, Antakya ilçe başkanı ve parti yöneticileri katıldılar. 


Vatan Partisi Antakya adayı tanıtım toplantısının açılışın gazeteci Ahmet Abdullahoğlu yaptı. Abdullahoğlu özellikle birliğin ve kardeşliğin altını çizdi.”Siyasi partilerimiz demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Bu seçim sürecinde barış, kardeşlik, getirmesi dileğiyle adaya başarılar diliyorum. Temennim odur ki, Ankara’daki siyasetçilerin ayrıştırmalarını kulak vermemeksizin, biz taşrada olan insanlar, ayrışma ve ötekileştirmeyi değil,birbirimize sarılmanın hareket edilmesi noktasında bir temennide bulunuyorum. Ayrıştırmadan toplum olarak son derece rahatsız. Bir gazeteci ve ulu önder Mustafa Kemal’in askeri olarak gazetecilerin olduğu gibi siyasetçilerinde bu duyarlılığı göstermelerini bekliyorum. Bu vatan bizim ve başka vatanımız yoktur. O siyasiler kendi bildiklerini okusunlar,biz halk ve Mustafa Kemal’in askerleri olarak ülkemize ve demokrasimize sahip çıkacağız, bu anlamda sizlere başarılar diliyorum.” Dileğinde bulundu. 

 


Suriye Kardeşliğini Savunan Tek Partiyiz


Yunus Özgür Yıldırım, cemiyet başkanı Abdulloğlu’na teşekkür ederek partinin Hatay mücadelesini ve Suriye kardeşliğinin önemine dikkat çekti. “Zor bir dönemde yerel seçimlere gidiyoruz. Çeşitli ittifaklar bulunmaktadır. Biz de milletimizin önünü bir seçenek koymak için toplandık ve adayımızı çıkarıyoruz. Bir yanda millet ittifakı, bir yanda cumhur ittifakı biz ikisinin de çatal çıkmaz olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’miz ekonomik anlamda zor koşullardan geçmektedir. Bunun tek bir çözümü ise üretime dayalı bir ekonomiye geçmek, bunu savunan tek parti vatan partisidir. Öbür yandan askerimizin, polisimizin, jandarma ve korucumuzun büyük fedakarlıklarla teröre karşı, gerek sınır içi, gerek sınır dışında olsun, milletin desteğini alarak büyük bir savaş yürütmektedir. Millet bu mücadelenin destekçisidir. Amerika ile kafa, kafaya gelmiş durumdayız, Amerika Suriye’nin kuzeyi ve Doğu Akdeniz’den olsun vatanımızı tehdit ediyor. Burada komşularımızla işbirliğini, üretim ekonomisini savunan, Avrasya’yı savunan tek parti vatan partisidir. Suriye krizi başladığından bu yana sınır kapılarımız kapalı durumdadır. Eskiden gül alıp, gül sattığımız komşularımız ile teller çekilmiş durumdadır. Vatan Partisi olarak savaş başladığından bu yana Suriye’ye hep elimizi uzattık. Bunun bir emperyalist bir proje olduğunu söyledik ve tüm milleti uyardık. Yine Türkiye-Suriye kardeşliğini savunan politikalar ürettik. Bunu en iyi Hataylılar ve Antakyalılar bilir. Biz bu politikalar temelinde seçim projelerimiz var ve adaylarımız kazandığında Suriye kardeşliğini ve üretim ekonomisini savunmaya devam edeceklerdir” dedi. 

 


Fakirlerin, Çocukların, Yaşlıların ve Gençlerin Sesi Olacağız


Vatan Partisi adayı Av.Mehmet Çokluk, katılanların desteğinden ve belediye başkanı aday olmasından gurur duyduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Öyle bir sistemin içinden geçiyoruz ki, parası çok olanın sesi çok çıkıyor. Ama bizler fukaranın sesi olacağız, bunun sözünü veriyoruz. Bir tarafta Türkiye’yi borç batağına sürükleyen cumhur ittifakı, diğer tarafta Türkiye düşmanları ile işbirliği yapan, sözüm ona millet ittifakı, Türkiye bu iki seçenek arasına sıkıştırılmak isteniyor. Halkımız bu iki seçeneğe mecbur değildir, yani bizler üretim ekonomisini savunan, halkçı belediyeciliği savunan vatan partisi vardır. Bakın Antakya’ı bir CHP bir AKP yönetti ama belediyenin asli görevlerinden biri olan temizlik sorununu bile çözemediler. Antakya çer-çöp içindedir, bu şehir bunu hak etmiyor. Bu partiler hiç toplu  taşımacılığı bilmiyorlar. Biz toplu taşımacılıkta insanların tıpış, tıpış doldurulduğu bir taşımacılık değil, halkın rahat gittiği ve kar amacı gütmeyen bir sistem yaratacağız. Bizim yönetimimizde belediyenin bünyesinde oluşturulacak, iktisadi teşekkülün yönetimine verilecektir. Yine direksiyon başında dirsek çürüten emekçi kardeşlerimizi kadroya dahil edeceğiz. İhaleler şeffaf ve rant için olmayacaktır. İhale sadece ve sadece Antakya girişimcilerine verilecektir. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve geleceğin halkı çocuklarını yetiştirmek için bilim, kültür ve sanat merkezleri kuracağız. Bu eğitim merkezlerinde tarihimizi, kültürümüzü ve paylaşmayı öğreneceklerdir. Yaşlı vatandaşlarımıza karşı gönül borcumuz var, onlar için hobi bahçeleri kuracağız. Belediyemize ait tarım arazilerimizi bu vatandaşlarımıza açacağız. Bu vatandaşlarımızın bu alanda üretim yapmanın mutluluğun yaşayacaklardır.” dedi.