Doğu Perinçek: ABD füzelerinin hedefinde Türkiye var

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Doğu Perinçek, Suriye'deki son gelişmeleri değerlendirdi

Tarih:

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Suriye'deki son gelişmeleri Ulusal Kanal’da değerlendirdi.

 

Doğu Perinçek, Trump'ın Suriye ve Rusya’ya yönelik açıklamalarına “ABD'nin Suriye'yi füzeyle tehdit etmesi bir delirme sahnesidir. Tanrı mahvetmek istediğini delirtir” diyerek yanıt verdi.

 

Perinçek, hükümetin Suriye'deki süreci doğru anlayamadığını ve anlayamadığı için de doğru bir politika izleyemediğini söyledi. “Hükümet ve basın süreci anlayamadıkları için yanlış teşhislerde bulunuyor” diye konuştu.

 

Suriye ve Rusya arasında bir bilek güreşi olmadığının altını çizen Perinçek, “ABD'nin derdi Suriye'yle değil. ABD için birinci tehdit Türkiye. Çünkü Türkiye'nin PKK ve PYD'ye karşı mücadeleye girmesiyle ABD bölgede kaybetti. Şimdiki çabası da bölgedeki mevzilerini korumak. ABD'nin Suriye'deki konumunu korumak istemesi Türkiye için büyük bir tehdit” ifadelerini kullandı.

 

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Amerika ve İsrail'in saldırı hazırlığında olduğu Suriye'deki son gelişmeleri şöyle değerlendirdi.

 

 

SURİYE'Yİ DEĞİL ABD'Yİ DURDURUN

 

“Türkiye, bu konuda tarafsız değil. Nitekim tarafını Fırat Kalkanı Harekatında belli etti ve güney sınırımızda teröre izin vermeyeceğiz dedi. Bu bölgede ABD'nin piyonları var. Rusya ve Suriye Türkiye'ye destek olmasaydı Afrin'de de bu kadar başarılı olamazdık. Savaşa millet olarak karşıyız ve önlemeye çalışacağız. Hükümet de tarafını belli edip ağırlığını koyarak ABD'ye 'dur' demeli. Füze saldırısını yapma diyeceğiz. Savaşı önlemenin yolu Rusya ya da Suriye'yi durdurmaktan geçmiyor. Savaşı önlemenin tek yolu ABD'ye karşı sert bir tavırla dur demekten geçiyor.

 

 

HÜKÜMETİN İZLEDİĞİ POLİTİKA ÇOK YANLIŞ

 

Bölgede olanlar Türkiye'nin lehine değil aleyhine. Ve bunu Hükümetin acilen görmesi gerekiyor. ABD, füzeyi atacağım dedi büyük olasılıkla da geri adım atmayacak. Füze tehdidi ve sonrasında gelecek saldırıda bile PKK ve YPG’yi koruma çabası var. Füze saldırısı ile bölgenin terörden temizlenmesini önlemeye çalışıyor. Bu yüzden milli bir tavırla ABD’nin karşısında durup 'Düğmeye basarsan karşında bizi bulursun diyeceğiz.

 

 

ENDİŞE ETMEYİN VATAN PARTİSİ VAR!

 

Türkiye'nin acilen Vatan Partisi yönetimine ihtiyacı olduğu bir kez daha görüldü. Tayyip Erdoğan yönetimi açıklamalarıyla savaşa davetiye çıkardı. Bu şekilde ülkeyi yönetemez ve başa çıkaramaz. ABD'den gelen tehditleri önlemeye yönelik, üretim ekonomisine geçmeye yönelik milli seferberlik yolunda ülkeyi iç ve dış tehditlerden koruyan bir yönetime ihtiyaç var. Türkiye bu süreçten ancak Vatan Partisi ile çıkar. Erdoğan hükümeti milli seferberlik hükümeti kursun Vatan Partisi bu seferberlik hükümetinde yer alır.

 

Türk milleti güven içinde olsun çünkü Vatan Partisi var. Vatan Partisi milleti bu süreçten kurtaracaktır. Ciddi bir noktaya geldik. Tayyip Erdoğan ve çevresindekilerin basiretsizliğine ve önünü göremezliğine ülkeyi terk edemeyiz.”