Doğu Perinçek: "Türkiye'yi müttefiklerinden koparan milliyetçi olamaz."

Genel Başkanımız Doğu Perinçek, Türkiye'nin çıkış yolunu anlattı.

Tarih:

Devlet Bahçeli’nin Irak’ın toprak bütünlüğünü hedef alan sözlerine Genel Başkanımız Doğu Perinçek’ten yanıt geldi: Bahçeli, İsrail’in psikolojik harekatını yürütüyor

 

Genel Başkanımız Doğu Perinçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Şartlar oluştuğunda 81 Düzce’den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır” sözleriyle Irak’ın toprak bütünlüğünü hedef almasını değerlendirdi. Perinçek, Bahçeli’nin Suriye’nin dağılmasını istediğini, bu tavrın nedeninin de MHP’deki bölünme olduğunu söyledi. “Bahçeli, İsrail’in psikolojik harekatını yürütüyor. İttifakı dinamitleyecek bir görev yapıyor” diyen Perinçek, “AKP’yi uyarıyorum, böyle dost beladır” ifadelerini kullandı.

 

Bahçeli, salı günü yapılan grup toplantısında Doğu Perinçek’i hedef almıştı. Bahçeli’nin, “Ülkücü katilleri yine iş başındalar. Bunlar güya Atatürkçü, güya tam bağımsızlık savunucusu. Bunlar ki gavura dost, Türk’e düşmanlıkta eşikleri aşan, sınırları zorlayan çürük yumurtalardır” sözlerine Perinçek’ten yanıt geldi.

 

 

‘HERKES SİZE GÜLER’

 

Perinçek, önceki gün Ulusal Kanal’da gazeteci Rafet Ballı’nın sunduğu Çıkış Yolu programına konuk oldu. Ballı’nın, Bahçeli’nin sözlerini hatırlatması üzerine Perinçek şunları söyledi: “Türkiye savaşa gidiyor. İran, Rusya, Irak var. Bahçeli, ‘Suriye ve Irak dağı- lırsa, biz de oralara gireriz’ diyor. Biz milletin dağılmaması için savaşıyoruz. O dağılmasını istiyor. Kerkük’e girmek için Irak ve Suriye’nin dağılmasını istiyor. Amerika’nın da kendisine yol açacağını sanıyor. Bugün Tahran’da, Moskova’da, Bağdat’ta, Suriye’ de bunlar konuşuluyor. Bahçeli, Türkiye’nin ittifak sistemini dinamitleyecek bir gö- rev yapıyor. Palavrayla milliyetçilik yapılmaz. Hangi ülkücü Bahçeli’nin pe- şinden gider de Kerkük’e sefer yapar. Bunları Türk ordusu yapar. Ülkücüler, sınırdan bir kilometre geçemez. Ülkücüler Türkiye’nin değerli bir varlığı, Türkiye’ye gerekliler, vatansever bir gençlik. Ama siz ülkücülerle ‘Ben gideceğim, Halep’i alacağım Kerkük’e ve Musul’a gireceğim’ derseniz, herkes size güler.”

 

 

‘ÇEKİRDEK GÜCÜNÜ KORUMAK İSTİYOR’

 

Perinçek, Bahçeli’nin bölücü tavrının nedenini ise şöyle açıkladı: “MHP’de bir erime var. MHP’den Vatan Partisi’ne doğru bir yönelim var. Bahçeli, çekirdek gücü tutmak için bir çıkış yapıyor. Ama tutamaz. Ülkücüler akılsız değil. Kerkük, Musul edebiyatıyla ülkücüleri kandıramaz. Ülkücüler diyecek ‘biz hangi güçle bunu yapacağız’. Böyle bir maceranın başlama ihtimali yok. Hadi yapsın kim tutuyor elini. Suriye ve Irak’ın dağılmasına karşı mücadele etmeyecek miyiz? Dağılırlarsa kaybettik demektir. Dağıldıkları zaman Türkiye’de parçalanma sürecine girer.”

 

 

‘GÜCÜ VARSA DAĞILMAYI ÖNLEYELİM’

 

Perinçek, Bahçeli’nin Suriye’nin da- ğılmasına seyirci kaldığını belirterek şöyle devam etti:

 

“Irak’a seyirci... Ama dağıldıktan sonra seyirci kalmayacakmış. Madem bir gücü var, dağılmasını önleyelim. Bugün Türkiye parçalanmayı önleyen bir askeri harekata başladı. Bahçeli’nin çıkışları siyasi değil. Vahim bir tablo daha var. Yunanistan cephesini de ‘Batı Trakya’ diyerek açtı. Bir de alay eder gibi ‘Türkiye’nin silahlı kuvvetleri varmış’ diyor. Bahçeli Türkiye’yi iki cepheye bölen psikolojik bir harekat yürütüyor. Bu İsrail’in psikolojik harekatıdır. Bah- çeli dağılma üzerine bir plan kurmuş pusuda bekliyor. Bunlar vahim. Ülkü- cüleri uyarıyorum. AKP’yi de uyarıyorum. Böyle dost beladır. İttifak cephesi de bunları son derece vahim karşıladıklarını söylüyor. Moskova’ya, Tahran’a, Şam’a diyoruz ki ciddiye almayın.”

 

***


‘Kılıçdaroğlu Amerika güdümünde’

 

Perinçek, programda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabındaki paylaşımlarını da yorumladı. Kılıçdaroğlu’nun, “ABD, AKP Hükümeti ile anlaşmazlığının faturasını 80 milyona kesmiştir” paylaşımıyla ilgili, “Anlaşmazlık AKP ile ABD arasında mı?Anlaşmazlık, ABD ile Türk vatanı arasında. ABD, PKK’yı silahlandırıyor. O silahları AKP’yi devirmek için mi veriyor?Türkiye’yi parçalamak için veriyor. Kılıçdaroğlu da o plan karşısında son derece kayıtsız. Bunu ABD, AKP arasında anlaşmazlık olarak gösteriyor. Kılıçdaroğlu, ABD güdümünde olduğunu ilan ediyor. ABD ile anlaşmazlık, Türk milletiyle, Atatürk ile anlaşmazlıktır. Kılıçdaroğlu nerede?Amerika tarafında. Bu kadar Amerikancı olunabilir” dedi.

 

 

ESAD DÜŞMANLIĞI

 

Perinçek, Kılıçdaroğlu’nun “Esad’ı devirmek için batmadığımız bela kalmadı. Şimdi Esad güvencesi oldular” sözlerini ise şöyle değerlendirdi: “Esad ve Türkiye’nin biraya gelmesinden rahatsız. Orta Doğu’daki saflaşmada Suriye ve Türkiye’nin yan yana gelmesinden de son derece rahatsız. Suriye ve Türkiye’nin yan yana gelmesini istemeyen ülke kim? ABD ve İsrail.”