"Türkiye'yi ve Atatürk'ü düşman ilan eden NATO'dan çıkalım"

Nevşehir İl Başkanlığımız, NATO'nun Türkiye'yi hedef almasına karşı basın açıklaması düzenledi

Tarih:

Nevşehir İl Başkanlığımız, NATO'nun Türkiye'yi hedef almasına karşı basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı yapan Nevşehir İl Başkanımız Atalay, açıklamasında şunları söyledi:

 

Değerli Halkımıza,


NATO'nun 16 Kasım 2017 Cuma günü Norveç'te yapılan “Trident Javelin 17 / Üç Başlıklı Mızrak 17” tatbikatı sırasında, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı ile, son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismi NATO Paktının düşman tarafında yer alarak gösterilmiştir. Sonradan, bir Türk Subayı, Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt tarafından fark edilen bu vahim yazılar ekrandan silinse de, olay basit bir olay değildir. Hedef Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkılmasıdır.


Bilindiği gibi, Nisan 1949 yılında kurulan ve temel amacı da gelişmiş zengin ülkelerin güvenliğini bir ortaklık içinde savunmak olan NATO'ya, Türkiye 1952 yılında üye olmuştur. Bu ortaklık daha ilk etapta, Kore'ye gönderilen kahraman askerlerimizden 751'inin şehit olmasına mal olmuştur.


Değerli halkımız, NATO bir güvenlik ittifakı olsa da, dünyada ve ülkemizde sayısız katliamın, darbenin, suikastın, tertip ve provokasyonların failidir, sorumlusudur. Çünkü özünde NATO, varsıl ülkelerin-emperyalist sömürgecilerin yararına çalışmaktadır. Hiç şüphe yok ki 15 Temmuz 2016  FETÖ darbesinin de arkasında Fetullah Gülen dostu olan NATO'nun desteği vardır. Diğer örnekler olarak da; NATO ve ABD’nin içimize yerleştirdiği “Gladyo” 6-7 Eylül 1955 olaylarından bu yana ülkemizde sayısız tertibe girişti. Kahramanmaraş’ın, Çorum’un, Sivas’ın, 1 Mayıs 1977’nin, son yıllarda ülkemizde patlatılan bombaların izini sürdüğünüzde menzil NATO’dur. Türk ordusunu esir almayı hedefleyen Ergenekon ve Balyoz tertiplerini araştırınca karşımıza çıkan NATO’dur.


Türkiye'miz bütün kurum ve TSK ile ABD'ye karşı İkinci Kurtuluş Savaşı veriyorken, FETÖ'yü, PKK/PYD'yi binlerce TIR dolusu silah, mühimmat vb. ile destekleyen NATO'da kalmanın mantığı-gerekçesi ne olabilir? Türkiye hemen NATO'dan ayrılmalıdır.

 


Meliha Atalay

Nevşehir İl Başkanı