"Türkiye ve Suriye'nin kaderi emperyalizme karşı mücadele birleşmiştir"

Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı, Suriye’ye saldıran emperyalistleri protesto etmek için İncirlik önünde basın açıklaması düzenledi

Tarih:

1/4
2/4
3/4
4/4

Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı, Suriye’ye saldıran emperyalistleri protesto etmek için İncirlik önünde basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı Adana İl Başkanı Selver Kaplan yaptı. Yürüyüş sırasında "Türkiye-Suriye kardeştir" ve "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları atıldı. Selver Kaplan, açıklamasında şunları söyledi:SURİYE’YE SALDIRI TÜRKİYE’YE SALDIRIDIR


Suriye’ye saldıran emperyalistlerin başını çektiği ABD, mazlum milletlerin baş düşmanıdır. Kan emen vampirdir.


Irak, Libya, Afganistan, Mısır, Suriye, Türkiye’yi bölerek büyük İsrail’i kurmak için binlerce masum insanın kanını içti. İçmeye de devam ediyor. Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanı ise hala açıklamalarıyla Amerika’ya hizmet ettiğini beyan ediyor. Oysa 15 Temmuz gecesi İncirlik üssünden kalkan tanker uçaklar Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalayan uçaklara yakıt ikmali yapıyordu. 15 Temmuz’u ne çabuk unuttunuz.


Eyyyyy Amerika diyerek sözde kafa tutanlar, ABD Suriye’yi vurunca birden bire ABD sevicisi oldular. ABD sevicileri Türkiye’yi yönetemezler. Derhal istifa etmelidirler.


Kendilerine medeni dünya diyen emperyalist barbarlar 14 Nisan 2018 sabaha karşı tam da İslam âlemi için kutsal olan Miraç Kandilinde 7 yıldır diz çöktüremedikleri Suriye’ye füzelerle saldırdılar. Bu zavallılar, yıllardır besleyip büyüttükleri gerici ve bölücü terör örgütlerinin yapamadığını şimdi üç beş füze ile yapabileceğini zannetmektedir. Suriye milleti, devleti ve ordusu 7 yıldır aslanlar gibi direniyor, zaferler kazanıyor.


ABD’nin ve adına müttefikler denilen çetenin bu saldırısının hiçbir kıymet-i harbiyesi yoktur. ABD, Suriye’de kaybetmiştir. Hiçbir Hollywood gösterisi bu gerçeğin üzerini örtemez. Bir yandan Türkiye Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekâtlarıyla ABD’nin terör koridorunu yarmıştır, bir yandan da Suriye ordusu ABD destekli sözde muhalif grupları hallaç pamuğu gibi atmıştır.


Artık kabak tadı veren “kitle imha silahı” yalanlarına inanan kalmadı. Bu yalanların arkasına sığınarak, Uluslararası hukuku da çiğneyerek yapılan saldırı, ABD ve müttefiklerinin tarihine yeni bir kara leke olarak geçecektir.

 


TÜRKİYE VE SURİYE’NİN KADERİ EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELEDE BİRLEŞMİŞTİR


15 Temmuz 2016 gecesi aynı emperyalist saldırıya ülkemiz de maruz kalmıştı. ABD, FETÖ aracılığıyla Türkiye Büyük Millet Meclisimizi bombaladı. 15 Temmuz gecesi Türk Milleti ve ordusu nasıl direndiyse, bugün de Suriye milleti ve ordusu da aynı inançla direnmektedir.


Buna karşın Cumhurbaşkanlığının, Hükümetin, Dışişlerinin ve AKP’nin sözcüleri, ABD saldırısını alkışlamaktadır. Erdoğan yönetimi bu tutumuyla 15 Temmuz’u yapan, PKK/PYD’ye 5 bin TIR silah yardımı yapan, PKK’lı teröristlere maaş ödeyen ABD ile aynı safa düşmüştür. Dolayısıyla Erdoğan yönetimi FETÖ ve PKK ile de aynı safa düşmüştür. Böyle tutarsız ve yalpalayan bir yönetim ile Türkiye’nin Vatan Savaşı’nı, terörle mücadelesini ve ekonomisini yönetmek mümkün değildir.


Erdoğan yönetimi ABD saldırısını destekleyerek, Astana’da başlayan Türkiye-Rusya-İran işbirliğini de baltalamaktadır. Gerçek müttefiklerimizde güvensizlik yaratmaktadır. Bu sebeple de Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD’ye karşı yürüttüğümüz mücadeleyi zaafa uğratmaktadır. Tam da Rusya, İran ve Suriye’nin PKK’nın üzerine yürümeye başladığı koşullarda AKP’nin haçlı saldırısını alkışlaması Türkiye’nin milli güvenliğine zarar vermektedir.


Vatan Partisi dün olduğu gibi bugün de, yarın da, her zaman Suriye halkının ve bütün Batı Asya halklarının ve devletlerinin yanındadır. Yalnızca hükümetin değil, CHP, İyi Parti gibi muhalefet partilerinin bile yaptıkları açıklamalarda “Kimyasal Silah” yalanını bahane ederek emperyalist saldırıyı meşrulaştırdığı koşullarda Partimiz emperyalizmin karşısında dimdik durmaktadır. Vatan Partisi iktidarında Türkiye, Suriye başta olmak üzere bütün komşularıyla her türlü işbirliğini kuracak ve ülkemiz Avrasya’daki bağımsız ve onurlu yerini alacaktır.

 

 

Selver Kaplan

Adana İl Başkanı